Az emlőrák a nők leggyakoribb daganatos betegsége. Magyarországon évente mintegy 7500 új megbetegedés fordul elő, és mintegy 2800 nő veszti életét évente a betegség következtében. Leginkább 30 éves kor fölött jelentkezik, 50-65 év között a leggyakoribb. Ma Magyarországon az emlőrák felismerésétől a daganatos halálig eltelt idő átlagosan több mint 14 évre becsülhető, köszönhetően a korszerű klinikai- és patológiai diagnosztikának és kezelésnek. Összehasonlításul: méhnyakrákban évente nagyjából 1100-an betegszenek meg és 4-500 nő hal meg emiatt.
Az emlőráknál a terápia eredménye annál hatékonyabb, minél korábbi stádiumban ismerik fel a betegséget.
A megyében 1989 óta működnek klubok emlőműtötteknek Veszprémben, Balatonfüreden, Pápán, Várpalotán és Tihanyban. Működésük célja, hogy a gyógyult és gyógyulni vágyó sorstársaknak hitelesen nyújtsanak segítséget, mutassanak példát. Ennek jegyében rendezték meg június 10-én az Emlőműtöttek Veszprém Megyei Klubjainak VIII. találkozóját a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház nemrég átadott Regionális Onkológiai Centrumában. A szervező-házigazda a helyi Fagyöngy Egyesület volt, aki az idei eseményre egy székesfehérvári klubot is meghívott.
Az egész délutános rendezvényen dr. Hornyák Lajos centrumvezető főorvos és a jelenlegi megbízott igazgató, Dávid Gyula köszöntője mellett igei köszöntést és imát tartott Nagy Lajos lelkész, valamint énekkel működött közre Kruppa-Jakab Éva. Az önkormányzat részéről Baumgartner Lajos képviselő mondott beszédet, aki a Fagyöngy Egyesület működését méltatta, de elismerően szólt a daganatot legyőző hölgyekhez is.
A megjelentek betekintést nyerhettek a sugárterápia működésébe, emellett közös tornán is részt vehettek. A sugárterápia-kezelésről dr. Cselik Zsolt PhD. sugárterápiás osztályvezető főorvos tartott előadást. A rendezvény kötetlen beszélgetéssel zárult.