"Országos szinten 4%-kal több egyetemi hallgató kezdi meg a felsőoktatási tanulmányait a 2016/2017-es tanévben, a Pannon Egyetemen ez a növekedési arány 12%. Az intézményünk vonzereje egyértelműen növekedett" – ismertette az adatokat Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora. Hangsúlyozta azt is, hogy az intézménybe túlnyomórészt olyan diákok jelentkeztek, akik helyesen mérték fel képességeiket, és be is tudtak kerülni a választott szakra.
Szeptembertől összesen 1959 hallgató kezdi meg a tanulmányait a Pannon Egyetemen, 1150 fő alapképzésen, 388 fő mesterképzésen, 421 fő pedig felsőoktatási szakképzésen.
1572 hallgató állami ösztöndíjasként tanulhat az intézményben. Az alapszakok közül a turizmus-vendéglátás, a vegyészmérnök és a programtervező informatikus szak hódít leginkább, a mesterszakok közül a tanári, a fordító és tolmács, illetve a vezetés és szervezés mesterszakra adták be legtöbben a jelentkezésüket.
A legnehezebb dolga annak volt, aki gazdálkodási és menedzsment alapszakra jelentkezett, itt volt a legmagasabb a követelmény: 476 pontra volt szükség a felvételhez.
A Pannon Egyetem jó megítéléséhez nagyban hozzájárulhatott, hogy az intézmény a tavalyi felsőoktatási intézmények országos ranglistáján az előkelő 6. helyet szerezte meg, a fővárosi nagy egyetemek után szinte azonnal a veszprémi következik.
Sokak számára vonzó lehet a nemzeti kiválósági program is, amely tekintélyes összegű ösztöndíjakhoz juttathatja a kiemelkedő teljesítményű hallgatókat. A helyi gazdasági szereplők –előadásokkal, gyakornoki programokkal - szintén igyekeznek minőségivé tenni a hallgatói életet.
Július 28-tól, csütörtöktől augusztus 7-ig jelentkezhetnek pótfelvételi eljárásra azok, akik elszámolták magukat és egyik szakra sem nyertek felvételt, vagy egyetlen intézményhez sem adták be jelentkezésüket. Azonban akik ezt a lehetőséget választják, már csak önköltséges képzésre jelentkezhetnek.
A Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogram keretében 55 külföldi diák kapott meghívást a Pannon Egyetemre. Számukra már zajlik a vízumigénylés és egyéb szükséges dokumentumok kiállítása.
A felsőoktatási intézmény igyekszik minden segítséget megadni a hallgatóknak, hogy minél eredményesebben végezhessék el az egyetemet, de természetesen így is van bizonyos fokú lemorzsolódás. A rektor szerint ennek nem csak az az oka, hogy túl nehéz egy adott szak.
Közrejátszhat az is, hogy a fiatalok nem tudják kezelni a hirtelen jött szabadságot és a hiányzások miatt nem tudják megszerezni a krediteket vagy nem tudják fizetni a tandíjat és az egyéb költségeket. További tényező az ipari elszívó erő is. Sokan már az egyetem mellett is munkát vállalnak, egyetemi tanulmányaikat pedig a háttérbe szorítják.