Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Van megoldás, ha nem vettek fel

2016. augusztus 1. 13:36
A Farbe Oktatási Központban például fejlesztheted a számítógépes és a nyelvismereteidet is a következő próbálkozásig – de az iskola azoknak is jó alternatívákat nyújt, akik még egy lépéssel hátrább vannak, és az érettségit szeretnék megszerezni.

Múlt héten hirdették ki a felsőoktatási felvételi ponthatárokat – 74 ezer leendő hallgató örülhetett az eredményeknek, további majd 40 ezer fiatal azonban hoppon maradt. Mit lehet ilyenkor tenni, ha valaki mégsem szeretné elveszteni tanulói jogviszonyát?

Pánikra semmi ok, sok magániskola kínál képzéseket. Kiváló megoldás lehet a Horváth Gyuláné Farkas Beáta nevével fémjelzett Farbe Oktatási Központ, ami egyébként egyáltalán nem csak az érettségivel rendelkezőknek lehet vonzó választás.

Az oktatási központ egy évvel ezelőtt jött létre az 1997 óta működő Farbe Nyelviskola, a 2010-ben létrehozott Bambino Gyermekbirodalom Közhasznú Alapítvány és a 2015/16-os évben indult Farbe Szakközépiskola összekapcsolásával. A központ alappilléreit a nyelvoktatás- és vizsgáztatás, a számítógépes képzések, valamint az érettségit adó képzések és az érettségizetteknek szóló szakképzések jelentik.

Az iskola jó ugródeszka lehet azoknak, akik szakmunkás bizonyítvánnyal igen, érettségivel viszont nem rendelkeznek, a jövőben azonban szeretnének szintet lépni. Az iskolában két év alatt, nappali vagy esti tagozaton szerezhetik meg az érettségit államilag finanszírozott oktatás keretében, korhatárra való kikötés nélkül. Mivel a kötelezően választandó szakmai tantárgy megfeleltethető a szakmunkás bizonyítványban szereplő szakmai tárggyal, így a tanulóknak elég csak a négy kötelező (magyar, matematika, történelem, idegen nyelv) tárgyra koncentrálniuk.

De a központ ideális lehet fordított helyzetben is: ha valaki szakmai képzettséget szerezne az érettségije mellé, vagy a sikertelen felvételi után nem szeretné feleslegesen elfecsérelni az idejét a következő nekifutásig. Kiváltképp, mert maximum két év alatt ingyenesen sajátíthat el a munkaerőpiacon is versenyképesnek számító szakmákat: lehet belőle szoftverfejlesztő, műszaki informatikus vagy pénzügyi-számviteli ügyintéző. Emellett kínálnak térítési díjas OKJ képzéseket is a következőkből: informatikai rendszergazda, logisztikai és szállítmányozási ügyintéző, irodai titkár, vendéglátás szervező, közművelődési szakember II., kozmetikus, gyógymasszőr, valamint alapfokú iskolai végzettségre épülő óvodai dajka OKJ képzést.

„Ez azért is jó, mert a mostani állami képzéstől kezdve a szakközépiskolák szakgimnáziumokká fognak átalakulni, azaz egy 4+1 éves képzést fognak meghonosítani. Négy év alatt a diákok eljuthatnak az érettségiig, a fennmaradó egy évben pedig a régi technikumhoz hasonlóan szakmai oklevelet szereznek. Ez a rendszer azonban a gimnáziumban érettségizőket kizárja, hiszen nekik nem voltak szakmai tantárgyaik, ami az egy éves oktatás feltétele lenne. Nálunk ilyen nincs, így ezt a hiányt is tudjuk pótolni” – mondja Farkas Beáta alapító és igazgatóhelyettes.

Hozzátette, nagy vágyuk az is, hogy a számítástechnika piacán is előremutató és kuriózumnak számító képzéseket tudjanak nyújtani: kicsiknek, nagyoknak egyaránt indítanak programozói tanfolyamatokat, bevezetik őket a számítógép rejtelmeibe, de megszerezhető náluk a Cisco Akadémia oklevele is. A jövőben pedig szeretnének 3D-s rajzoló programokat is kínálni – ehhez persze már kell egy számítógépes előképzettség, most ezeknek a fokozatoknak az alapjait teremtik meg.

És ha mindez még nem lenne elég, folyamatosan vállalnak nyelvi felkészítést is, nyelvvizsgáztatást.


Az egyes tanfolyamokra az iskola honlapjáról letölthető jelentkezési lapok segítségével lehet jelentkezni. A képzések szeptember 1-jével indulnak, amelyekre augusztus 31-ig kell elküldeni a kitöltött lapokat a farbe.iskola@gmail.com e-mail címre vagy a 8200 Veszprém, Eötvös Károly utca 4. címre.

Bővebb információk megtalálhatók a központ honlapján, szerdánként reggel 9-től délután 1 óráig ügyeletet is tartanak – felújítási munkálatok miatt egyelőre a Budapest út 2. cím alatt. Telefonos elérhetőség: 06-30-307-1478, vagy 06-70-434-1641 telefonszámon.

Bertalan Melinda
további cikkek
Középpontban a környezeti nevelés Pannon Egyetem Középpontban a környezeti nevelés A Pannon Egyetemen 2022 óta fut a Tématerületi Kiválósági Program 2021 keretében a Nemzeti Kutatások alprogram, amely a környezettudatos életmóddal kapcsolatos társadalmi és nyelvi attitűdök vizsgálatát veszi górcső alá online szövegek és kérdőíves felmérések alapján. A projekt 2025 végéig tart. 2024. december 19. 18:19 Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Újabb lépést tett a magyar oktatási rendszer a digitalizáció felé: immár negyedik alkalommal osztottak ki számítástechnikai eszközöket az iskolások számára kormányzati támogatásból. A program keretében országszerte 125 ezer laptopot kaptak az 5. és 9. évfolyamos tanulók, amelyek tabletként is funkcionálnak. A diákoknak csupán igényelniük kellett a gépeket, és mindenki, aki jelentkezett, meg is kapta az eszközt. 2024. november 28. 12:20 Mestereket avattak az Iparkamarában közélet Mestereket avattak az Iparkamarában Huszonégyen vehették át mesterlevelüket kedd délelőtt a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara rendezvénytermében. 2024. november 26. 14:29 125 éves a herendi iskola közélet 125 éves a herendi iskola Fennállásának 125. évfordulóját és az új épület felavatásának félévszázados jubileumát ünnepelte pénteken a Herendi Német Nemzetiségi Általános Iskola. 2024. november 16. 14:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.