Pölöskei Gáborné a lap hétfői számában megjelent cikkben kifejtette: az új állami intézményfenntartói rendszer felállítása kapcsán a "kiválásos" átalakítás mellett döntöttek, ami alapján már kiválasztották az 58 tankerületi központ vezetőjét, akik ismerik illetékességi területeiket, szervezik csapatukat. Az új tanévet már úgy kezdik meg, hogy az 58 egység gyakorlatilag feláll. Az elnök szerint ezzel az eljárással a legkisebb a bizonytalanság a rendszerben, és ők fogják lebonyolítani az átadás-átvételt is. A tervek szerint az őszi szünet végéig mindenhol véglegesíteni kell a központok székhelyeit, novembertől pedig megkezdődhet a konkrét folyamat is.
Emellett az elmúlt időszakban a tankerületek között szétosztották a szükséges pénzügyi keretet, például a gyerek- és közalkalmazotti létszám és a feladatok figyelembevételével. Ezeket az összegeket az igazgatók közreműködésével a centrumoknak kell az iskolákra lebontaniuk, hogy valamennyi intézmény számára pénzügyileg is zökkenőmentesen kezdődjön a tanév, és lássák az intézményvezetők, hogy mekkora összeggel tervezhetnek januárig. Pölöskei szerint így megvalósítják azt az ígéretüket is, hogy a döntések közelebb kerülnek az iskolákhoz.
Az elnök beszámolt arról is, hogy a központnak gyakorlatilag már egyáltalán nincs szállítói vagy bértartozása. Amellett, hogy rendezte anyagi dolgait, tankerületenként ötmillió forintot biztosított a karbantartásokra, felújításokra, ezenfelül rengeteg intézményben korszerűsítette a fűtést – tette hozzá.