Kézen fogva állták körbe a Dózsa iskola kerítését az intézmény diákjai péntek délelőtt: a látványos flashmobbal az iskola iránti szeretetüket fejezték ki, amit a „Dózsásnak lenni jó!” felkiáltással nyomatékosítottak is.
A rövid akció után az osztályok az iskola udvarán gyűltek össze, ahol az iskola alapításának 77. évfordulójáról emlékeztek meg. Lengyel Károly igazgató kijelentette: szeretné, ha mindenki büszkén gondolna az elődeire, azokra, akik megálmodták és létrehozták az iskolát az akkori Temetőhegyen; lehet, hogy a ma itt tanuló gyerekek nagyszülei, dédszülei voltak azok, akik az első köveket lerakták.
A rövid szabadtéri műsorban Kerekes Márton 8.a osztályos tanuló az iskola múltját, Hadnagy Zsóka a 8.a osztályból pedig az intézmény jövőjét idézte meg.
A Veszprémi Dózsa György Általános Iskola – volt Szent István Elemi Népiskola – Jubileumi Évkönyvét szemlézve az iskola honlapja így ír az intézmény történetének első fejezetéről:
"A 30-as évek vége felé a Magyar Lőszerművek gyárat telepített a Csererdőbe. Ugrásszerűen megnőtt a lakosság száma. A Szent László Elemi Népiskola nem tudta befogadni a Temetőhegy gyerekeit. 1938 jubileumi év volt, Szent István halálának 900.évfordulója. 1938 április 30-án a városi tantestületi gyűlésen jelentik be egy új iskola építését. A mai iskola helyén egy 1000 négyzetméteres tó terült el. A 30-as években a Jókai utcában a Magyar Nemzeti Bank pincéket furatott a dolomit sziklahegy alá. A keletkezett törmelékkel feltöltötték a Nagytó medrét. Az itt létrejött sík terület északkeleti részén adott a város 1000 négyszögöl területet a katolikus egyháznak azzal a feltétellel, hogy itt iskolát kell építeni. (...)
A tervezés, az előkészítés és az építés több mint egy évet vett igénybe. Tervezője Takács János építészmérnök, a kivitelezője Fabb Károly építőmester volt. A padok kivételével mindent a veszprémi iparosok készítettek. 5 tanterem, 2-2 mellékhelyiség és zuhanyozó tartozott az iskolához, de tanári, igazgatói és orvosi szoba is segítette a munkát. Tanítói lakás és iskolasegédi szolgálati lakás is kapcsolódott az épülethez. Amikor elkészült az új iskola, szépsége mindenkit magával ragadott. Ablakaiból kitekintve látható volt a Bakony hegykoszorúja, a vár kiemelkedő épülettömege és a város a Buhim-völggyel. Az iskola előtt álló, almádi vörös homokkőből faragott kereszt az Amerikába kivándorolt temetőhegyi magyaroknak állított emléket. Az épület fő homlokzatán egy jól sikerült Szent István szobor áll. Ezt dr. Beöthy István apátkanonok ajándékozta az iskolának, hogy hirdesse: az iskola a jubileumi év emlékére épült.
Az iskola felszentelése 1939 október 8-án, a Magyarok Nagyasszonya vasárnapján történt. A felszentelést dr. Czapik Gyula megyéspüspök végezte."