7 nap, több mint 250 fellépő, közel 150 produkció, sokszínű tehetségek sora, öröm, nevetés, szakmai tapasztalatszerzés. Röviden valahogy így lehetne összefoglalni a második alkalommal megrendezett UniFestet, amelyet a Hallgatók a Művészetért Egyesület tagjai azzal a céllal hívtak életre egy évvel ezelőtt, hogy a kultúra ifjú híveinek szóló fesztivállal gazdagítsák Veszprém kulturális palettáját, miközben a fiatalok művészeti fejlődését is segítik.
Boldogságról és büszkeségről beszélt a rendezvény végén ifj. Szeles József, a fesztivál megálmodója is. Egy év munkája érett be az elmúlt héten, és ezt a fellépők számán, a 25 fős nemzetközi delegáción túl a résztvevők magas, kb. 80 százalékos aránya is bizonyítja. A siker titka azonban mégis csak az ifjú tehetségekben rejlik, akik eljöttek megmutatni tudásukat, az egyesület csupán a keretet biztosította ehhez – fogalmazott.
Hogy egy személyes megjegyzést megengedhessek, a köszönet azért mindkét félnek jár: az ötletgazdáknak és a versenyzőknek is. Utóbbiaknak, mert minőségi szórakoztatást nyújtanak, de leginkább, mert inspirálnak. Nem vérprofik ők, a szakavatott szem bőven fel tudna sorolni dolgokat, amiken még finomítani kellene – mert egész egyszerűen még az út kezdetén járnak a fiatalok. Noha persze a nézők soraiban ülők nagy része a két kezét összetenné, ha úgy tudna énekelni, gitározni vagy éppen akrobatikus táncmozdulatokat véghezvinni, mint ők. De leginkább azért jár a köszönet, mert rendkívül lelkesítő látni ezt a sok fiatalt, akik azt csinálják, amit szeretnek, és emlékeztetnek rá bennünket többieket, hogy nekünk sem kellene parkolópályára tenni a vágyainkat buta kifogások miatt.
Az egyesületnek pedig azért, mert többek között megszervezték a fesztivál kísérőrendezvényeként szolgáló Veszprémi Egyetemi Találkozót, és lehetővé tették, hogy olyan szókimondó, tabukat döntögető, abszolút friss és rendkívül fantáziadús, lényegében alternatív színházi előadásokat láthassunk, amire hasonló körülmények között kicsi lenne az esélyünk.
Szóval a Pannon UniFest nézőként is sokat adott, és a fellépőknek is, akik a neves szakmai zsűri tanácsainak köszönhetően mindenképpen nyertek. Persze néhányan a tapasztalaton túl díjakat – ők vasárnap délután az eredményhirdetés során Ovádi Péter önkormányzati képviselőtől, a fesztivál támogatójától vehették át díjaikat.
A díjazottak ének, hangszer, zenekar, vers, fotó, rövidfilm és tánc kategóriában:
ÉNEK
- 3. helyezett: Pomykala Kamilla Dorottya, Buvári Lilla (megosztva)
- 2. helyezett: Gráczer Asztrik
- 1. helyezett: Hasuly Polly, Váczi Violetta (megosztva)
HANGSZER
- 3. helyezett: Tóth Gábor
- 2. helyezett: Nyőgér József
- 1. helyezett: Popovics Bence
ZENEKAR
- 3. helyezett: Vírus
- 2. helyezett: P. O. Funk Unit
- 1. helyezett: Lillin Group, Reni és a Fiúk meg a Sára (megosztva)
VERS
- Szintén Krisztina
FOTÓ
- 3. helyezett: Ádám Adrienn
- 2. helyezett: Pálffy Zsuzsanna
- 1. helyezett: Skrinyár Dóra
RÖVIDFILM
- 3. helyezett: Venczel Patrik
- 2. helyezett: Holdosi Máté
- 1. helyezett: Látos Márk
TÁNC
- 3. helyezett: Óbudai Mozgásművészeti Iskola: Lélekvándorlás
- 2. helyezett: Winners VTE: Nocturne
- 1. helyezett: Vajdasági Gubanc
- Különdíj: Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió: Veszélyben
Kéri Kitty színművész, a balatonfüredi Kisfaludy Színház igazgatója, a zsűri tagja különdíjban részesítette továbbá Ének kategóriában a Pí Therapy nevű formációt, Popovics Emesét, Fiskál Diánát és Szabó Esztert.