Az új hely minden szempontból a legmodernebb technikával lett felszerelve, ha már csak a talaj- és mennyezetfűtést nézzük is, mely szükséges a csimpánzok klímaérzetéhez. Két kifutón mozoghatnak az állatok, egy 1300m2-es és egy 1700m2-es területen. Ez már így is jóval nagyobb mozgásteret biztosít a számukra, de az is fontos, hogy az egész majomház alapterülete 660m2, melyet össze sem lehet hasonlítani a két állat eddigi lakóhelyével.
Taksony és Móni átköltöztetése zökkenőmentesen zajlott – számolt be róla Török László, az állatkert igazgatója. – A dolgozók napokon keresztül gyakorolták ezt a mai folyamatot. A gondozók az első éjszakákat is itt töltik az állatokkal, hogyha éjjel felriadnának és nem tudják hol vannak, akkor az ismerős hang megnyugtathassa őket. Erőltetni nem akarunk semmit, tőlük függ, mennyi ideig tart a beilleszkedés és mikor engedhetjük őket ki a kifutóra. Mi azon vagyunk, hogy ez a költözés minél stresszmentesebb legyen.
Az állatkert pedig mindent megtett ennek érdekében, hiszen a költözés folyamatát több állatorvos és egy aneszteziológus is felügyelte. A Csimpánzvilág pedig sokkal több, mint egy majomház az állatok és a látogatók számára is. Ezen a helyen húsz majom fér el kényelmesen, a tervek szerint a közeljövőben érkezik az állatkertbe tíz Nyugat-Afrikai csimpánz.
Sok munka van a Csimpánzvilág megvalósulásában – mondta el Sigmond István, az állatkert egykori igazgatója. – Most egy 18 éves álom vált valóra. Ez alatt az idő alatt volt olyan elkeserítő pillanat, amikor úgy gondoltuk, hogy nincs tovább, de mindig talpra álltunk. Mindig van miért újrakezdeni. Tudtuk, hogy ezt a projektet egyszer meg kell valósítani. Nálunk már 1963 óta vannak csimpánzok és az is fontos, hogy a Veszprémi Állatkertet egy csimpánz, Böbe tette híressé.
Az állatkertnek pedig még számos terve van a jövőre nézve. Elindítják a Böbe majom tanodája oktató- és kiállítóház létrehozatalát, a Kölyökdzsungel elnevezésű projektet, valamint dolgoznak az Afrika-ház kivitelezésén.