A Bocuse d’Or kétévente megrendezett szakácsverseny, a Paul Bocuse mesterszakácsról elnevezett esemény döntőjét minden második január végén rendezik meg Lyonban. A világ egyik legrangosabb főzőversenyének számít.
A versenyzőknek 5 óra 35 perc áll rendelkezésükre, hogy elkészítsenek egy halas és egy húsos fogást. Egy csapatban ketten vannak, a szakács és a kuktája. A séfnek 23 évesnél idősebbnek kell lennie, míg a commis a verseny ideje alatt még nem töltheti be a 22. életévét. A csapat harmadik tagja a tréner, aki kétfős csapata felkészítését végzi, de ő maga a konyhában nem lehet jelen a verseny ideje alatt.
A zsűri 24 neves séfből áll. A két 12 fős csoport egyike a halételeket bírálja, míg a másikuk a húst. A pontszám kétharmadát a felszolgált étel minősége határozza meg (ez legfeljebb 40 pont lehet), egyharmadát pedig a tálalásért kaphatják a versenyzők, valamint további 20 ponttal értékelhető a csapatmunka, a főzési folyamat tisztasága, és hogy mennyire takarékosan használja a szakács az alapanyagokat. A legmagasabb összesített pontszámot elért séf kapja a Bocuse d’Or trófeát.
Széll Tamás tavaly a Budapesten megrendezett Bocuse d'Or Európa-döntőt megnyerve kvalifikálta magát a nemzetközi élmezőnybe.
A világdöntőn megmérkőző csapatok két nap alatt mutatják be tudásukat. Kedden Svédország, Kína, Finnország, Chile, Japán, Dél-Korea, Franciaország, Belgium, Dánia, Hollandia, Norvégia és Magyarország séfjei lépnek a konyhába. Szerdán Szingapúr, Svájc, Ausztrália, Észtország, az Egyesült Államok, Izland, Németország, Kanada, Brazília, Uruguay, Marokkó és Guatemala következik.
Széll Tamás kedden 9:50-kor kezd főzni, és 15:25-kor kell tálalnia.
Az idén a két megszabott fő alapanyag a bresse-i csirke és a zöldségek, ez utóbbiakból egy vegán ételt kell készíteniük a versenyzőknek.