Az USA mögött második helyen Norvégia, a harmadikon pedig Izland léphetett fel a dobogóra a világ legrangosabb szakácsversenyén. A kétnapos versengést lezáró lyon-i ünnepélyes díjátadón a legjobb vegán tálért járó különdíjat a francia csapatnak ítélte oda a zsűri, míg ugyancsak a franciák kapták a legjobb commis-nak, azaz a segédnek járó különdíjat is.
A magyar csapat egyébként hajszál híján csúszott csak le a dobogóról. Az összesített eredmények szerint Széll Tamás és társai a 4. helyen végeztek 1565 ponttal, Izland ennél mindössze 16 ponttal szerzett többet. Mióta magyar csapat is kijutott a versenyre, ez az eddigi legjobb helyezésünk: 2013-ban a 10., 2015-ben pedig a 13. helyet sikerült megfőzni magunknak, és csak a legjobb poszter közönségdíjas szavazásán sikerült diadalmaskodnunk.
Széll Tamás a verseny után úgy nyilatkozott: "Jó lett volna érezni a szobor súlyát, de a legjobb ötöt céloztuk be, ezt sikerült elérni. Azt tekintve, hogy mennyi idő alatt jutottunk el erre a szintre, egyedülálló ez a teljesítmény".
Hamvas Zoltán, a Magyar Bocuse d'Or Akadémia elnöke hozzátette: tíz évvel ezelőtt kevesen merték volna megjósolni, hogy itt fogunk tartani mind a Bocuse d'Ort, mind a Michelin-csillagos éttermeket tekintve. "Történelmet írtunk, hiszen magyar étterem kapott Kelet-Európában elsőként Michelin-csillagot, és most ismét igazán különleges díjakat vihetünk haza" - mondta Hamvas Zoltán, aki az ételeket pontozó 24 tagú zsűriben Magyarországot képviselte, és aki szerint a 16 pontnyi különbség igazán elenyészőnek számít.
A Bocuse d’Or szabályai szerint 5 óra 35 perc alatt kell elkészíteni a két fogást, a bresse-i csirkéből készült húsételt és a vegán tányértémát. A tálalás során először a zöldségtál érkezett a magyar csapattól, ami a „Gyökerek és levelek” fantázianevet kapta, és szerepelt rajta többek között grillezett zeller magyar szarvasgombával, savanyított erdei medvehagymával és tökmaggal, továbbá tokaji bor, cékla, gombák, sült fokhagyma és virágok roppanós levélkével. A különdíjas „Magyar téli erdő” fantázianevű hústál grillezett csirkecombot, szárnyat és belsőségeket, homárt fűszerekkel és erdei gombával, Kisasszondi sajtmártást, mangalicasonkát, céklazselét meggyecettel és sóskavirágot is tartalmazott.
A magyar csapatot a három Michelin-csillagos dán séf, Rasmus Kofoed segítette a felkészülésben. A csapat tagjai Vomberg Frigyes coach, Hamvas Zoltán, a Magyar Bocuse d'Or Akadémia elnöke, Szabó Kevin commis és Széll Tamás séf voltak.
A világ leghíresebb szakácsversenyét 1987 óta rendezik meg Franciaországban, alapítója Paul Bocuse, a világ egyik legnevesebb séfje. A verseny történetében eddig hétszer a vendéglátó franciák vitték haza a győztesnek járó trófeát, de rendre jól szerepeltek a skandináv országok is. Az USA első helyezésével ez az első alkalom, hogy nem európai ország nyerte meg a kétévente megrendezett világdöntőt.