Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 24. Emma
Veszprém
1°C
2024. november 24. Emma
Veszprém
1°C

Startra fel!

2017. június 9. 19:55
2017. május 31-én, a Pannon Egyetemen rendezték meg a Startup Campus Roadshow utolsó hazai állomását.

A rendezvényt Kovács Zsolt, az Enterprise Hungary Nonprofit Kft. ügyvezetője nyitotta meg, majd Dr. Hartung Ferenc, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar dékánja köszöntötte a hallgatóságot. A beszédek sorát Dr. Simon Katalin folytatta, aki röviden beszélt a Magyar Fejlesztési Bank szerepéről a hazai startup ökoszisztémában.

A Hiventures tőkeprogramjainak bemutatása után kerekasztal beszélgetésre került sor, melynek első paneljében Porga Gyula, Veszprém polgármestere, Dr. Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Dr. Kovács Gyula, a Pannon Egyetem kancellára, Ujhelyi Gábor a balatonfüredi Rendszertudományi Innovációs Központ vezetője és Lackovich Bence, a Virgo Ventures ügyvezetője foglaltak helyet. A résztvevők a Balaton-felvidék lehetőségeit vitatták meg, például azt, milyen tényezők kellenek ahhoz, hogy egy térség valóban innovatív és prosperáló innovációs és gazdasági környezetté váljon. A következő panelben Dr. Simon Katalin, az MFB vezérigazgató-helyettese, Dr. Szabados Zsuzsa, Mikesy Álmos, a Hiventures üzletfejlesztési igazgatója, valamint Pongrác Dávid, az OXO Labs képviseletében sikeres startup projektekről, a startupok indulásainak kihívásáról beszélgettek.

A startup versenyen 4 csapat mutatkozott be: a munkafolyamatokat könnyítő beltéri helyzet-meghatározást segítő Lookup Location (előadó: Zachár Gergely), az Aeriu (előadó: Szili László), akiknek ötlete leltározás folyamatát kívánja forradalmasítani drónok alkalmazásával, valamint az apaBoard csapat képviseltette magát (előadó:B. Kiss Bálint).

A zsűrire a legjobb benyomást a Fungopack elnevezésű projekt tette. A csapat terméke egy elsősorban csomagolásra szánt bioanyag, amelynek összetevői a felhasználást követően nemhogy természetesen lebomlanak, hanem természetes komposztként is alkalmazhatóak.

Bár a hazai roadshow a végéhez ért, a programsorozat nem áll meg; Magyarország határait átlépve Londonban, majd Berlinben folytatódik! A londoni és berlini versenyen hazai startup csapatok is megmérettethetik magukat, olyan szakmai zsűri előtt, mint például a londoni Techstars ügyvezetője, Max Kelly, vagy berlini a Plug and play accelerator képviselői!

vehir.hu
további cikkek
Állami kitüntetéseket vettek át a Pannon Egyetem oktatói Állami kitüntetéseket vettek át a Pannon Egyetem oktatói Az államalapítás ünnepe, augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket adtak át a Pannon Egyetem több oktatójának. 2019. szeptember 2. 14:23 Idegennyelvi nyári táborok a Pannon Egyetemen Idegennyelvi nyári táborok a Pannon Egyetemen A Pannon Egyetem az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül pályázatot nyújtott be az EFOP-3.2.14-17 számú „A középfokú oktatásban résztvevő tanulók nyelvtudásának javítása, valamint a sikeres emelt szintű idegennyelvi érettségire való felkészítés biztosításának megvalósítása” tárgyú felhívásra. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az EFOP-3.2.14-17-2017-00003 azonosító számú „Nyelvtanulással a boldogulásért” című pályázatot 330 000 000.- Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette. A projekt 2018.január 1-jén indult és 2020. december 31-én zárul. 2019. június 25. 13:20 Nyugdíjasok is tanulhatnak az egyetemen Nyugdíjasok is tanulhatnak az egyetemen A Pannon Egyetem és a Szomszédok Nyugdíjas Szövetkezet szabadegyetemet hirdet nyugdíjas korosztály számára Veszprémben. A havi rendszerességű programokon az egyetem, művészet, üzleti élet és kultúra szereplői hétköznapi nyelven adják át tudásukat. 2019. június 19. 12:00 Veszprémben is indul a Paks II. Akadémia Veszprémben is indul a Paks II. Akadémia Paks II. Akadémia néven képzési együttműködés jön létre az új atomerőművi blokkok kivitelezéséért felelős projekttársaság, azaz a Paks II. Zrt. és hat egyetem között. A Paks II. Akadémia program keretében szeptembertől vehetnek részt az érdeklődők az alapképzésre épülő atomerőművi üzemeltetési szakmérnök megnevezésű szakirányú képzésben. A Pannon Egyetem is a leendő képző intézmények között szerepel, az erről szóló támogatási szerződés aláírására szerdán került sor az intézmény Rektori Nagy Tanácstermében. 2019. május 29. 13:16

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.