Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 22. Cecília
Veszprém
1°C
2024. november 22. Cecília
Veszprém
1°C

Tom Jones zenéje megrengette az arénát

2017. július 15. 1:15
Az 1940-es születésű, ötven éves karriere alatt negyven albumot alkotó, a blues-t, soul-t és az elektronikus zenét ötvöző Tom Jones nem hazudtolta meg magát a tegnapi, VeszprémFest keretein belül rendezett koncertjén.

Valakinek említettem, hogy Tom Jones-koncertre megyek, és ez a valaki visszakérdezett: ő még él? Igen, válaszoltam. A koncertjén pedig kiderült, hogy nagyon is.

Számára az éneklés olyan, mint a játék. Legalábbis így tűnt a koncerten. Ezt a játékosságot pedig komolyan veszi. Játszik a mikrofonnal, nevet, ki-ki szólogat a dalok mögül. Becsukja a szemét, és átéli a saját hangját, ami, még így hetvenhét évesen is elképesztően szól. A két órás koncert alatt egy hamis hang sem születik. Tom Jones hangja beragyogja a színpadot. Teltházas koncertet ad, s bebizonyosodik, hogy az aréna tökéletes helyszín, a szervezés jól sikerül, az előadó csúszás nélkül, időben áll színpadra.

Ismeri az embereket. Tudja, melyik lépésére milyen reakció érkezik, s ezt rendre ki is használja, jól ismeri az őt körülvevő fiatal zenészeket is, akik átveszik az énekes könnyedségét, így jól szólnak a gitárok és a trombiták is. Hangja azonban önmagában is nagyon erős. Látszik, hogy (még mindig) hisz abban, amit csinál. A tudatosan felépített koncerten „gyors-lassú” lépések követi egymást. „Líra” és „rock” egymást váltja. Számról számra megújul, és minden dalba ugyanazt az energiát rakja bele. Harmónia van a színpadon.

A színpad kezdettől lángokban áll, a Burning Hell-el nyit, majd jön egy kis Elvis Presley Blues. Elhangzik a Didn’t it rain. Beleférnek a kommentárok is: „Ez a dal elgondolkodtat engem” – jön a My lord did trouble me. Az 1999-es Sex bomb lassú verziójától felrobban a közönség. A Spirit in the Room című albumon található, Leonard Cohen által írt Tower of Song című dal közben virtuális gyertyák égnek a színpadon, a háttérben pedig a dal jól megkomponált klipje játszódik.

Felsorakoznak a klasszikusok: az 1968-ban sikerre vitt Delilah, a Green green grass of home, What’s new pussycat, It’s not unusual, If I only knew, You can leave your hat on. Mindent megkap a közönség, akit az énekes alkotótársnak tekint, többször nyújtja az emberek felé a mikrofont, és bírja őket éneklésre.

Tom a koncert végén kivonul a színpadról, a közönség pedig az aréna padlójának hangos dörgetésével követeli vissza. Énekel még néhány dalt, a végén pedig megáldja közönségét: „God bless you!”. Isten áldjon meg téged is, Tom, gyere még sokszor Veszprémbe!

Fotók: Melczer Zsolt, VeszprémFest

Tokos Bianka
Melczer Zsolt
további cikkek
Egy kis kreativitással életre szóló élményt szerzett magának egy fiú a VeszprémFesten VeszprémFest Egy kis kreativitással életre szóló élményt szerzett magának egy fiú a VeszprémFesten Nem egyedi eset egy koncerten vagy sportmérkőzésen az, amikor a közönségből egy jól látható táblára felírt üzenet célba ér, így pedig valaki boldog tulajdonosa lehet egy meznek, kedvence dobverőjének és még sorolhatnánk az így új gazdára lelt relikviákat. Az idei VeszprémFesten a Milky Chance koncertjén viszont egy fiatalember egészen más üzenetet fogalmazott meg a tábláján, ami aztán célba is ért, örökre szóló élményt adva neki. 2024. július 22. 14:30 Ilyen jól még nem szólt az Africa Veszprémben VeszprémFest Ilyen jól még nem szólt az Africa Veszprémben De nem csak az Africa. A VeszprémFest szombati zárónapjára Kaliforniából érkezett a Toto, és bár a zenekar tagjai közül többen már a hatvanas éveiket tapossák, kétórás fellépésüket úgy tolták végig az eső miatt az arénába költöztetett koncerten, hogy esélyt sem adtak adnak annak a kritikának, hogy csupán egy kelet-európai haknira jöttek Veszprémbe. 2024. július 21. 14:34 Esőhelyszínre költözik a VeszprémFest esti koncertje Esőhelyszínre költözik a VeszprémFest esti koncertje A Veszprém Arénában rendezik meg a Toto koncertjét. 2024. július 20. 13:49 A jazz egy kedves szakállas pasi, aki szeretne megismerkedni VeszprémFest A jazz egy kedves szakállas pasi, aki szeretne megismerkedni Van az a sztereotípia a jazz-zenészekről és úgy általában a jazzről, hogy azt füstös new yorki bárokban afroamerikai zenészek adják elő szintén hasonló összetételű közönségnek. Ezzel pedig jelentősen szegregálva műfajt és a közönséget is. Ezért is bátor vállalkozás minden évben a VeszprémFesttől, hogy a koncertsorozat valamelyik napját a jazznek szentelik. Viszont, ha elfogadjuk, hogy a VeszprémFest a két évtizedes múltjával már-már küldetést vállal, hogy hirdesse a zenei sokszínűséget, akkor szinte kötelező a jazzes nap a fesztiválon. Gregory Porterben pedig hű szövetséges találtak ebben a küldetésben, aki immáron másodszor lépett fel péntek este a veszprémi színpadon, koncertje pedig sztereotípia-romboló volt. 2024. július 20. 15:23

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.