A 2009-ben létrehozott Lélektér Alapítvány munkájának középpontjában a fiatalok állnak. Vallják, hogy a gyermekvédelmi ellátórendszerben, az oktatási intézmények keretén belül nincs elég kapacitás közösségek teremtésére, illetve a családban torzult, sérült értékek generálódnak, így a fiatalok, gyerekek nem kapnak stabil normarendszert, mely a tudatos társadalmi felelősség vállalásukat elősegítené.
Az alapítvány célja elsősorban, hogy Veszprém megyében és vonzáskörzetében lehetőséget biztosítson gyerekeknek, fiataloknak és felnőtteknek, illetve a velük foglalkozó szakmai szférának hatékony és professzionális önismeret szerzésére, problémamegoldó és asszertivitási modellek elsajátítására, egészséges életmód szemlélet kialakítására és fejlesztésére, saját eszközrendszerük felhasználásával. Ezen kívül cél a megyei segítő szervezetek összefogása, nemzetközi tapasztalatok gyűjtése, szakmaközi együttműködés megvalósítása, személyes kompetenciáik fejlesztése. Jelmondatuk: „Fiatalokkal, fiatalok bevonása nélkül nem érdemes dolgozni”.
A Lélektér Alapítvány 2014. év eleje óta foglalkozik az Erasmus+ programokkal. Veszprém városában jelenleg harmadik alkalommal rendezték meg a hét európai uniós ország fiataljainak részvételével zajló 9 napos ifjúsági cserét. A program a Safety Zone nevet viseli.
Jelenlegi projektjük az online zaklatás veszélyeire és a biztonságos internethasználat fontosságára hívja fel a fiatalok figyelmét. A projekten minden országból 6 fő résztvevő van jelen (görög, török, olasz, litván, lengyel, máltai és magyar), akik 18-30 éves korosztály tagjai. A projekt résztvevői a hétfői napon a Szent Imre téren egy flashmob segítségével hívták fel a lakosság figyelmét a téma fontosságára. A fiatalok énekeltek, táncoltak, free hug-os táblákkal vonultak fel, szabad volt tehát az ölelés.
Dordzsceren Csingisz, nemzetközi koordinátor elmondta, a program október 9-től 17-ig tart, ennek keretein belül a fiatalok megismerték Budapestet és Veszprémet, szakember bevonásával pedig elmélyültek az internetes zaklatás és biztonságos internethasználat világában. Hátra van még a disszeminációs folyamat, amelynek lényege, hogy a diákok hazaérve megosszák tudásukat a fiatalokkal, a projekt eredményeit széles körben terjesszék, láthatóvá tegyék.
Az internetes zaklatás alatt azt értjük, amikor hosszabb ideig fennálló szándékos sérelem okozás áldozatává válik egy tinédzser az interneten. Lehet ennek célja a fiatal megalázása, fenyegetése, nevetségessé tétele, kiközösítése, lejáratása, negatív színben feltüntetése. Sokféle formája előfordulhat, pl. bántó, sértő üzeneteket kap a fiatal a facebokon az üzenőfalán vagy személyes üzenetben, vagy lejárató üzeneteket, kommenteket írnak róla nyilvános üzenőfalakon, előfordulhat, hogy egy „álprofilt” hoznak létre, ahol az ő nevében írnak, vagy adatokat, információkat adnak meg róla. Előfordul az is, hogy feltörik az e-mail jelszavát, vagy a közösségi profil jelszavát, és az ő nevében írnak ismerőseinek olyan üzeneteket, amiket ő vállalhatatlannak tart, vagy közzéteszik a titkait stb. Feltehetnek róla olyan képet, videót, ami kényelmetlen helyzetbe hozza, terjeszthetnek róla álhíreket, rosszindulatú pletykákat. (forrás: kek-vonal.hu)