A konferencia megszervezését ezúttal a Cholnoky Ferenc Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztálya vállalta fel, a témaválasztással pedig szerettek volna egy kicsit jobban rávilágítani a fogantatás előtti, a várandósgondozás, valamint a szülés körüli sikerekre, hiszen nem feltétlenül ismeri a régió minden intézménye a lehetőségeknek azt a széles palettáját, amely ma már az orvosok és a páciensek rendelkezésére áll, de a szakmában jelentkező hiány is szükségessé teszi egymás munkájának ismeretét.
– Hajlamosak vagyunk kisebb jelentőséget tulajdonítani egy-egy ilyen szakmai konferenciának, pedig az országos munkát is igazán csak azután tudjuk megkezdeni, hogy áttekintettük egy-egy régió szülészeti-nőgyógyászati tevékenységét, eredményeit – hangsúlyozta prof. dr. Ács Nándor, az Egészségügyi Szakmai Kollégium Szülészet-Nőgyógyászati és Reprodukciós Tagozatának tagja. Jó látni azt, egy-egy osztálynak milyen sikerei vannak, de fontos azzal is tisztában lenni, mik az esetleges problémák, a legnagyobb feladat pedig a humánpolitikai oldal biztosítása, az orvos kollégák, szakdolgozók megléte. Ács Nándor ugyanakkor úgy látja, a szakma most viszonylag jó helyzetben van, hiszen a családok évében számos forrás hívható le infrastruktúra-fejlesztésre.
Porga Gyula polgármester köszöntőjében úgy fogalmazott, egy megyei jogú városnak nemcsak jogai, hanem kötelezettségei is vannak, ezek közül pedig az egyik az egészségügyi szolgáltatások hátterének, a „hard” résznek, azaz az infrastruktúrának a biztosítása. Egy hardver azonban szoftver nélkül mit sem ér. Fontos, hogy amikor a betegek az orvosok, nővérek, ápolók, rezidensek felé fordulnak, a személyükben a lehető legmagasabb ismerettel rendelkező emberekkel találkozzanak. Ehhez folyamatosan frissíteni kell a tudásukat, de a szakma lelke még mindig az emberségben rejlik, így az ismeretek megszerzése mellett ez is elengedhetetlen.
Dr. Dávid Gyula, a kórház főigazgatója úgy látja, Veszprémben méltán lehet sikerekről beszámolni: egyre több frissen végzett doktor van a kórházban, elindult a humánerőforrás feltöltése, emellett részben az infrastrukturális fejlesztések is lezajlottak, így jónak mondhatók a körülmények a szülészeti-nőgyógyászati osztályon.
A konferencián nemcsak szakmai tanácskozás volt, de a hagyományoknak megfelelően Gardó Sándor emlékéremmel díjazták a régió egy-egy kiemelkedő főorvosát és szülésznőjét.
Előbbi kategóriában dr. Molnár Mihály, a tatabányai Szent Borbála Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztályának osztályvezető főorvosa kapta a díjat. Dr. Molnár Mihály 1954-ben született Makón. 1982-ben a Szegedi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán szerzett általános orvosi diplomát, majd 1986-ban szülészetből és nőgyógyászatból tett szakvizsgát. Orosházán, a kórház szülészeti osztályán kezdte meg pályafutását, ahol 23 évig dolgozott. Szakmai érdeklődésének központjában elsősorban az ultrahang diagnosztika és a nőgyógyászati endoszkópia áll. 2005-től a tatabányai kórház szülészeti osztályának főorvosa, ahol a kezdeti nehézségek után harmonikus munkaközösséget alakított ki, melynek fő jellemzője a magas szakmaiság és a bizalom. Az utóbbi években, amikor nagy fokú orvoshiány alakult ki, ez különösen fontossá vált.
Díjat kapott Sterlik Krisztina is, a soproni kórház vezető szülésznője is. Sterlik Krisztina 1973-ban született Sopronban; az érettségi után a soproni Erzsébet Kórház szervezésében szerzett felnőtt szakápoló végzettséget. 1994-ben mint végzett szakápolóként kezdett dolgozni a Soproni Gyógyközpont szülészet- nőgyógyászati osztályán. A fekvő és járóbeteg ellátás minden területén igyekezett elmélyíteni tudását, ennek érdekében szülésznői, majd a Pécsi Egyetemen diplomás ápolói végzettséget szerzett. 2009-ben szülészeti és nőgyógyászati szonográfus képesítést szerzett, mellyel az osztály ultrahang laboratóriumi munkájához is jelentősen hozzájárult. 2014-ben osztályvezetői beosztást kapott, 2017-ben megkezdte mester tanulmányait ápoló szakon. Osztályos munkája mellett törekszik a fiatal kezdő tehetségek képzésére, illetve segíti őket a betegek humánus ellátásában.