A Haszon magazin közel két tucat tényező vizsgálata alapján Veszprémet tüntette ki a legélhetőbb vidéki város címével múlt heti lapszámában. A hízelgő elemzés kapcsán városunk közismert szereplőit kérdeztük arról, mit jelent számukra, hogy a királynék városa az otthonuk.
Miért jó veszpréminek lenni? – erre a válaszra kerestünk szubjektív választ Naményi Miklóssal, akit a legtöbben a Szemeszter Optika ügyvezetőjeként, vagy a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém kosárlabdacsapatának sportvezetőjeként ismerhetnek. – Itt mindenki megtalálhatja magának azt a közeget, amelyben jól érzi magát, amihez jó érzés tartozni. Azt látom, hogy tevékenyek a veszprémiek, s ha kell, maguk teremtik meg a szórakozási lehetőségeiket. S legyen szó bármilyen baráti társaságról vagy közösségről, az intellektus mindig fellelhető ezekben a közegekben. Büszkék lehetünk arra, hogy itt élünk – emelte ki beszélgetésünk elején Naményi Miklós, aki szerint nem is tévedhetne nagyobbat, aki azt hiszi, Veszprém egy alvó város.
– A májustól egészen augusztus végéig húzódó programsorozat mellett kiemelkedő az a történelmi hagyomány, amely az város számos pontján átjárja az idelátogatókat és az itt élőket egyaránt. Erősek vagyunk a könnyű- és komolyzenei kultúrában is, két színházunk van, de pezseg az irodalmi élet és a sportkultúra is – sorolta Naményi, aki megjegyezte: hálás feladat Veszprémben sportvezetőnek lenni, mert az itt élők támogatják a sportos törekvéseket.
– Jó érzés veszprémi sportvezetőnek lenni, mert az itt élők támogatják ezeket a vállalkozásokat, ha azok kellő színvonalon is működnek. Nem kell a gyerek korcsoportok létszáma miatt aggódni, a szülők örömmel hozzák edzésre a gyerekeket, s büszkék arra, hogy csemetéik sportolnak – fűzte hozzá Naményi, aki arra is kitért, hogy szemben más városokkal, itt a szülő-edző kapcsolat is remekül működik: az edzéseken, s a mérkőzéseken is kulturált szurkolás mellett lehet sportolni.
Vállalkozóként is érdemes belevágni valamibe. Ha megfelelő módon csinálod, és kellően elszánt vagy, akkor ezek Veszprémben működni fognak
– húzta alá Naményi Miklós, aki a városunkra jellemző remek társadalmi kohézió fontosságát is kiemelte. – Ebben a közösségben nőttem fel, ezért vállalkozóként tudtam, hogy mi kell az embereknek. Rengeteg veszprémit ismerek, számomra itt élni olyan, mint amikor a családjához megy haza az ember. Sokan úgy vélik, azért jó ez, mert ebből a kapcsolatrendszerből egyéni hasznot tudunk húzni. Én nem így látom, szerintem azért remek dolog ez, mert a közösséget tudjuk erősíteni, előre mozdítani.