A Petőfi Színház évadzáró társulati ülésén vasárnap délután elhangzott: Az előadások közül nagy siker volt a Hyppolit, a lakáj, Szulák Andrea és Balázs Péter főszereplésével, s a darabot az új évadban is játsszák majd. Ugyancsak rendkívüli siker volt és műsoron marad szeptembertől is a Kakukkfészek és a Tisztújítás című darab; előbbit Bujtor István, utóbbit Szinetár Miklós rendezte. A direktor hangsúlyozta, hogy a Kakukkfészek előadásai során öt alkalommal fordult elő „standing ovation”, azaz amikor a közönség felállva vastapssal köszönti a művészeket.
Bujtor István szerint a legértékesebb előadásuk Bulgakov Moliere-je volt, mert ezt a nehéz darabot is elfogadta a közönség, és nem volt foghíjas a nézőtér. Sikert hozott a másik nehezebben fogyasztható előadás, az Édes Anna is, sőt a vidéki színházak idei vándorfesztiválján Sopronban ez nyerte el a fődíjat – tette hozzá.
A társulat egységesebb, fegyelmezettebb lett az évad során – vélekedett az igazgató, külön is kiemelve Eperjes Károly játékát, aki négy darabban is főszerepet vállalt, s húzta magával a csapatot, és akitől nagyon sokat lehet tanulni. Bujtor István ugyanakkor elmondta azt is, hogy a gyermekdarabok nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket.
A direktor tájékoztatott arról is, hogy nyáron megkezdik a Latinovits Játékszín felújítását, s októberre tervezik a nyitását. Elsősorban országosan ismert művészek előadóestjeit rendezik meg, de felléphet egyórás önálló esttel a színházi társulat tagja is.
Bujtor István ismertetése szerint a jó pénzügyi gazdálkodás eredményeként – és a szakszervezetnek is köszönhetően – az évad végén a társulat minden tagjának tudtak jutalmat adni. Az igazgató közölte: a 28 tagú társulattól senki sem távozik, s jelenleg új tag felvételéről sincs szó.
A színidirektor tájékoztatott az új évad kezdő előadásairól is: első bemutatóként szeptemberben viszik színre Szabó Magda Régimódi történet című darabját Bereményi Géza rendezésében. Novemberben mutatják be Csíky Gergely Egy édes boldog pesti nyár című vígjátékát, Fényes Szabolcs és Szenes Iván szerzeményeivel, Pozsgay Zsolt rendezésében. Az egyik főszerepet Gáspár Sándor Kossuth-díjas művész játssza majd vendégként – tette hozzá. Ismertetése szerint még az év végén, decemberben bemutatják Arthur Miller Pillantás a hídról című drámáját is Eperjes Károllyal a főszerepben.
Eperjes Károly, a színház művészeti vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy „ne bízzuk el magunkat”, gazdaságilag ugyanis a következő évad még nehezebb lesz, s a „letargikus embereknek” szeptembertől szép estéket kell „varázsolni”. A társulatnak pedig „háromszoros köszönet” az évadért – tette hozzá.
Talabér Márta, a Veszprém Megyei Közgyűlés alelnöke köszöntőjében azt hangsúlyozta, hogy az évadról a fenntartó önkormányzat véleményét három szó fejezi ki a legjobban: öröm, megnyugvás és büszkeség. Ilyen kifejezéseket ugyanis régen mondhatott ki Veszprémben a fenntartó a színházzal kapcsolatban – tette hozzá, rámutatva, hogy a Bujtor-Eperjes páros alapvető szemléletváltást és művészi színvonaljavulást hozott a Petőfi Színháznál, de elismeréssel szólt a teátrum gazdasági vezetéséről is.
Porga Gyula, a város alpolgármestere azt hangsúlyozta, hogy a veszprémiek ismét nagyon szeretik a színházukat.
Az évadzáró társulati ülés végén Bujtor István átadta a Petőfi-díjat – amelyet mindig a nézők szavazatai alapján ítélnek oda – Eperjes Károlynak, a Latinovits-díjat pedig (erre a színház dolgozói tesznek javaslatot), Horváth Lászlónénak, a Petőfi Színház gazdasági vezetőjének.