Csütörtökön tájékozattak minket az intézmény 2018-as felvételi eredményeiről. A sajtótájékoztató során a Pannon Egyetem rektora, dr. Gelencsér András először ismertette az egyetemi felvételi eredmények országos helyzetét: általánosságban növekedés tapasztalható a jelentkezések számában, és 4 %-kal többen nyertek felvételt az előző évhez képest.
Büszkén mondta el, hogy bár hátrányból indulunk a vidéki elhelyezkedés miatt, az országos teljesítményhez, az átlaghoz képest jobbnak bizonyult a veszprémi egyetem eredménye, ugyanis több mint a duplájával, 9 %-kal nőtt a felvettek száma az előző évhez képest.
A felvételi eredményei számokban:
összes felvett hallgató: 1981 fő
- Gazdaságtudományi Kar: 700 fő
- Georgikon Kar: 300 fő
- Mérnöki Kar: 323 fő
- Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar: 187 fő
- Műszaki Informatikai Kar: 471 fő
államilag finanszírozott képzésre felvett hallgatók: 1611 fő
alapszak: 1281 fő
mesterszak: 236 fő
osztatlan képzés: 44 fő
felsőoktatási szakképzés: 420 fő
Az egyes karokon a következő szakok voltak idén a legnépszerűbbek a jelentkezők körében: GTK-n a pénzügy és számvitel szak, Georgikonon a mezőgazdasági mérnöki, MK-n a vegyészmérnöki, MFTK-n az anglisztika szak, MIK-en pedig a programtervező informatikus szak rendelkezik a legtöbb felvett hallgatóval.
A mesterképzések között is felsorolhatók népszerűbb szakok: a vegyészmérnök, a tanári, a fordító és tolmács, a vezetés és szervezés, a műszaki menedzser, valamint a mérnökinformatikus mesterszakok bizonyultak a kedvenceknek - ismertette az eredményeket Balogh Ágnes oktatási és akkreditációs ügyekért felelős rektori biztos.
A legnehezebben kereskedelem és marketing alapszak állami ösztöndíjas, nappali tagozatára tudtak bejutni a diákok, 466 volt a ponthatár. A felsőoktatási intézmény idei felvételi eredményében különösen nagy sikert ért el a Műszaki Informatikai Kar, hiszen 65 %-kal nőtt a felvettek száma a tavalyihoz képest. Ennek a kimagasló eredménynek egyik okaként említhetjük az újonc, Nagykanizsán szintén induló üzemmérnök-informatikus BProf alapszak népszerűségét.
Várakozáson felül jelentkeztek az idén még csak az Óbudai Egyetemen és a PE-n megjelenő, 6 féléves képzésre, amely a BSc képzésekhez képest a kevesebb elméleti alapozás mellett jobban kihangsúlyozza a gyakorlatorientált ismereteket, a projekt munkákat és a szakmai gyakorlatot.
A számos sikeresen felvételizett leendő hallgató mellett azok se hagyják veszni reményeiket, akik most nem rendelkeztek elég pontszámmal - a pótfelvételi lehetőségével egészen augusztus 6-áig lehet élni! Az ilyen módon is meghirdetett szakok között az üzemmérnök-informatikus képzésre is, Veszprémbe és Nagykanizsára egyaránt tudnak jelentkezni a még fel nem vettek. Az Emberi Erőforrások miniszterének döntése alapján idén az üzemmérnök-informatikus szakra államilag támogatott formában is lehet jelentkezni a pótfelvételin keresztül.