Valószínűleg sem a szerző, sem az előszót író Bayer Zsolt nem számított akkora érdeklődésre, aminőt a Belvárosi Könyvesboltban megtapasztalhattak.
A dedikáció akár osztálytalálkozó is lehetett volna, hiszen a grófnő Balatonalmádiban járt családja emigrációja előtt iskolába.
A szabadság zaga és a Zagolni zabad kötetek nemcsak rendhagyó címükkel (az író kisgyermekkori szavai), de tartalmukkal is felhívják, majd alaposan lekötik az olvasó figyelmét. Laza szövésű élménydokumentáció, melyben ott vannak a háttérbeli történések éppúgy, mint a hányatott sorsú család gerincpróbáló évei.
Érdeklődésünkre Nádasdy Borbála elmondta, hogy játszópajtásaitól soha nem kapott egyetlen olyan megjegyzést sem az ötvenes években, amellyel utaltak volna a deklasszáltak megítélésére. Annál többet viszont az iskolában, ám ezeket gyermeki méltósággal el tudta viselni.
Az almádi éveket a fővárosiak követték: Honthy Hanna öltöztetőnője lett a gróf leány, ám az '56-os forradalom végképp megpecsételte a sorsát, s hosszú évtizedek után térhetett csak haza – látogatóba.
Az emigrációban eltöltött évek nemcsak megedzették, de arra is alkalmassá tették, hogy magasabb pontról szemlélhesse a világot. Kérdésünkre – van-e ma is "zaga" a szabadságnak – némi iróniával mondta: Bizony van, s olykor nem is a legkellemesebb… Bár az arisztokrácia (vagy talán az arisztokraták) társadalmi helyzete már nem hagy kívánnivalót maga után, de a szabadságot nagyon sokszor a szabadosság váltogatja, ezért van annak még mindig "zaga".