A fesztivál fiatal szervezői – Darabos Petra főszervezővel az élen –, már a keddi nyitónap programjait is igencsak színvonalas eseményekkel tarkították: három órakor a Dubniczay-palotában egy kerekasztalbeszélgetésre kerül sor, méghozzá Sirató Ildikó színháztörténész beszélget Mácsai Pállal, az Örkény Színház igazgatójával.
A korábbi évekhez hasonlóan idén is számos társulat mutatkozik meg, köztük az Országos Diákszínházi Fesztivál 2018-as fődíjasa, a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium is. Érkeznek még – többek között – a Szegedi Egyetemi Színház, a Debreceni Egyetemi Színház, és a Janus Egyetemi Színház.
Az előadások után szakmai beszélgetésekre kerül sor, ahol lehetőség nyílik a három fős zsűrivel megvitatni az adott darabokat. A zsűri tagjai: Hajós Zsuzsa színházi nevelési szakember, Fekete Anikó, dráma és kreatívzene tanár, és Upor László dramaturg, egyetemi tanár, műfordító.
A színházi találkozó kísérőprogramjaként idén először megrendezik az I. Dráma Műhely Napok,at melynek keretén belül drámapedagógiai foglalkozásokra, workshopokra, és beszélgetésekre nyerhetnek betekintést a színházkedvelők. Utóbb felsoroltak mindenki számára nyitottak, a találkozó vasárnapján viszont elsősorban pedagógusokat, pedagógus hallgatókat és drámapedagógia iránt érdeklődőket várják a szervezők.
A fesztivál szervezői nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy az érkező társulatok és minden idelátogató betekintést nyerhessen Veszprém kulturális életébe, így a fesztivál helyszínei a város kultúráját meghatározó intézmények lesznek: a már említett Veszprémi Petőfi Színház, a Laczkó Dezső Múzeum, a Dubniczay-palota és a Pannon Egyetem. A Veszprémi Egyetemi Színpadi Találkozó a már napok óta zajló Pannon UniFest társrendezvénye.
A fesztivál programjai ingyenesek, de a korlátozott hely miatt regisztrációhoz kötöttek.