Az intézet a Fenntartható, intelligens és befogadó regionális és városi modellek projekt keretében a helyi lakosság és a térségben nyaralóval rendelkezők kötődését vizsgálta a 174 település alkotta Balaton-régióban (e régiónak egyébként Veszprém is része).
A kutatásból kiderült, hogy a térségben élőknek a közbiztonság, a lakókörnyezet állapota, az infrastruktúra fejlettsége, az egészségügyi ellátás a legfontosabbak, ugyanakkor ha arra a kérdésre kellett válaszolniuk, hogy mivel a legelégedettebbek, már más sorrend mutatkozott. Ha a fontossági sorrendhez viszonyítjuk, leginkább az egészségügyi ellátással, az ingatlanárakkal, a megélhetési költségekkel, az infrastruktúrával és a fejlesztési lehetőségekkel elégedetlenek az emberek.
Vizsgálták azt is, milyen imázst építettek ki az egyes települések, illetve a térség. A települések kapcsán a megkérdezetteknek elsőként valamelyik nevezetesség jutott eszükbe, míg a régió egészéről a nyár, strand, nyaralás, strandolás – saját településükről tehát azok is a főszezonra asszociálnak, akik egész évben a tó partján élnek.
Amikor azt kérdezték a válaszadóktól, mire a legbüszkébbek, települési szinten a kézilabda, egyetem, állatkert, vár, míg régiós szinten a természeti adottságok, a táj jelent meg első helyen.
Vizsgálták azt is, hogy mely tényezők befolyásolják leginkább a megkérdezettek kötődését a településükhöz vagy a régióhoz. Az itt élőket elsősorban az infrastruktúra, a lakókörnyezet, a nyugalom, az egészségügy, a közbiztonság és a megélhetés köti ide. Azoknál, akik ingáznak, már megjelenik a parkolási lehetőség is a listán, míg a nyaralótulajdonosok elsősorban nyugalomra vágynak.