„A fiatalok közül egyre kevesebben vállalják azokat a nehézségeket, amik az MTMI szakokra való felkészüléssel járnak, és ennél fogva egyre kisebb a merítési bázis ezeken a szakterületeken. Ám ezekre a szakterületekre a jövő társadalmának maximálisan szüksége van. Jelen projekt kifejezetten ezeket a területeket célozta meg. A Z generáció világában a természettudományos, matematika, műszaki tudományokat elég nehéz beilleszteni. A jelen kor fiataljai élményalapú tudással szeretnének rendelkezni, ám ezen területek elsajátításához erőfeszítéseket kell tenni, ami nem a mai generáció erőssége” – emelte ki beszédében dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora.
Jelen projekt viszont abban segít, hogy felkeltse az érdeklődését a fiataloknak és motiválja őket arra, hogy megéri erőfeszítéseket tenni.
Zadravecz Renáta projektmenedzsertől megtudtuk, hogy a támogatási kérelem pozitív elbírálásban részesült, így a Konzorcium az Európai Szociális Alap és Magyarország társfinanszírozásában 350,33 millió forint összegű támogatásban részesült. A pályázati projekt 2017. szeptember 1. és 2020. február 29. között valósul meg. Az MTMI pálya népszerűsítése, valamint készségfejlesztő programok kialakítása és működtetése céljából közel 20 darab együttműködési megállapodás köttetett középiskolák - gimnáziumok -, tankerületi központok - valamint egyéb vállalatok képviselői támogatásával.
A konzorciumi tagok célja, a kevésbé fejlett régióban található székhellyel vagy telephellyel rendelkező felsőoktatási intézmények számára a felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai szakok (MTMI) népszerűsítése. További általános cél a középfokú intézményeket látogató fiatalok képzettségi szintjének javítása ezáltal a felsőfokú végzettséghez történő jutás fokozása.
Dr. Chován Tibor, a projekt szakmai vezetője elmondta, hogy a Pannon Egyetem 5 kara, a Nagykanizsai Kampusz, valamint a Rektori Kabinet részvételével, a pályázat 2017 szeptemberi indulása óta jelentős szakmai előrehaladást mutathat fel. A pályázatban vállalt szakmai tevékenységek, úgymint MTMI területet érintő élményközpontú szakmai napok, roadshow-k, interaktív versenyek, műhelyfoglalkozások, szakkörök, egyetemi és vállalati nyílt napok, nyári egyetemek, képzők képzése, valamint a projektet népszerűsítő kommunikációs tevékenységek hozzájárulnak az oktatási lánc szereplőinek hatékony és eredményes jövőbeni együttműködéséhez.