Kísérletek, interaktív programok, játékok és előadások „öltöztették fel” az egyetem különböző épületeit, a programsorozatra rendkívül nagy érdeklődés mutatkozott. Az intézmény karainak más és más rendezvényei csalogatták be a tudomány szerelmeseit, de nem túlzás kijelenteni, mindenki megtalálhatta a számára leghasznosabb programpontot.
A Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar egyik eseménye a következő címmel hívogatta a zene kedvelőit: „Biztos minden zenét ismersz? Tegyük rendbe a műfajokat!” Az előadást Halmos Attila, a Tükrös Zenekar alapítója tartotta, akit dr. András Ferenc egyetemi docens, az est moderátora hívott meg. Ismeretségük korábbra nyúlik vissza, dr. András Ferenc kérésünkre elmondta, miért gondolta érdekesnek a népzenész meghívását:
„Ahogyan azt Halmos Attila vallja: a zenei műfajok hármas felosztásában – népzene, komolyzene és popzene – egy egészen különleges jelenség van: ha a felsoroltakba tartozók valamelyike „elfárad”, akkor kizárólag az egyikhez nyúlnak vissza megújulásért: a népzenéhez. Attila a népzene mély ismerője, így sok eredetit mondhat nem csak a zenei szerkesztéssel barátkozó kommunikáció-média szakos hallgatóinknak.”
Halmos a jelenlévőket is bevonta, sőt, a címnek eleget téve a közönséggel együtt tisztázta a műfajok körül elcsúszott fogalmakat. Mindemellett kisebb zenetörténeti áttekintést is kaptunk, így sikerült egészében és folyamatában látni a műfajok megszületését, vagy akár átalakulását.
Mindeközben megérthettük, miért is nem kék, hanem sokkal inkább szomorú Gershwin rapszódiája.
Az előadó egészen újító gondolatait is megosztotta a jelenlévőkkel: ahogyan az embereknek egyre nagyobb igényük van a zöldre, ezzel párhuzamosan az élő zenére is nagyobb lett a kereslet.
A dr. András Ferenc által „bedobott” kérdezési lehetőséget kihasználva, a gépzenék, az MI zeneszerzői létjogosultságáról faggatták az előadót, aki válaszként elmondta: a hangkiadó eszközt hangszernek nevezzük, legyen az gép, vagy nem gép – így az MI sem több egy hangszernél. A popzene és komolyzene helyzete is előkerült.
A zenész meglátása szerint „eltorzult” arányban vannak jelen a médiában és az oktatásban:
a popzene az előbbiben túlságosan, míg utóbbiban egészen foghíjasan él, a komolyzene ezzel szemben épp fordítva.
Az est végén természetesen előkerült a hegedű, sőt, a közönség kérésére a visszataps is újabb dalt hozott a péntek éjszakába.