//
Károly, névnap

Drámai csatában nyert a Veszprém

2014. január 29. 15:17
Az MKB-MVM Veszprém hétgólos vezetés után mindössze egyetlen góllal nyert a Celje vendéglátójaként a BL-ben, úgy, hogy a szlovének időn túli hetest hibáztak.

A második körhöz érkeztek a csoportküzdelmek a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A sorozatban – a Hamburg hétközi flensburgi vereségének köszönhetően – egyedüliként hibátlan Veszprém az egy hete idegenben legyőzött Celjét látta vendégül. Carlos Ortega nem számíthatott csapatkapitánya, Nagy László játékára, aki Szlovéniában szenvedett kisebb sérülést. Két fiatal – Gyene Norbert és Ligetvári Patrik – ugyanakkor bekerült a keretbe.

A képre kattintva galéria nyílik!

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, a teltházas publikum néma főhajtással emlékezett a klub közelmúltban elhunyt egyik alapítójára, dr. Fekete Lászlóra. A vendégek magyar válogatott irányítója, Lékai Máté hatalmas tapsot kapott a közönségtől, a jelenleg másodedzőként tevékenykedő Dejan Peric bemutatásakor pedig szinte „felrobbant” az aréna.

A volt szegedi Zvizej jegyezte a mérkőzés találatát, de Fazekas remek védéseink és Sulic duplájának köszönhetően gyorsan fordítani tudott a házigazda (5. perc: 3:1). A veszprémiek kiváló védekezéssel rukkoltak elő, a kinti meccsen remeklő Marguc a folytatásban csak büntetőből tudott betalálni. A jobbátlövőként szereplő Gulyás bombájának, valamint Iváncsik Tamás és Ugalde villanásának köszönhetően a játékrész harmadánál már 6:2 állt az eredményjelzőn. Mindkét fél játékába sok hiba csúszott, de a mieink tették ezt kevesebbszer. Sulic újabb találata után Vladan Matic ballagott a zsűri asztalhoz, hogy jelezze időkérési szándékát. Látszólag ez sem segített, Ilic hétméteresére csak a 16. percben tudott válaszolni Marguc (8:3).

Támadásban kissé akadozott a bakonyi gépezet, de Fazekas parádés védésekkel kompenzálta ezt. A klasszis hálóőrt húsz perc alatt mindössze négyszer tudták mattolni, miközben az MKB-MVM Ruesga duplájával már tizenegynél járt. Jamali óriási lökete után emberhátrányban kezdte meg a felzárkózást a Celje. Érdekesség, hogy Iváncsik Tamás már a második kétperces büntetését gyűjtötte be, miután a kelleténél vehemensebben „kérte számon” a vele szemben szabálytalankodó Zebicet. A kettős kiállítás után látványosan megtorpant a mienk játéka, a vendégek ezt kihasználva – óriási küzdelemben – kettőre csökkentették a hátrányukat (12:10). Égető szükség volt tehát Iváncsik Gergő találatára a szünet előtt.

Fazekas védésével és Rodriguez góljával folytatódott a játék a térfélcsere után, majd felváltva estek a találatok (35. perc: 16:13). Szinte minden támadás góllal végződött, így a 40. minutumban is három maradt közte (19:16). Poteko duplájával ismét kettőre csökkent a különbség, a lövések „elszenvedője” ekkor már Alilovic volt (44. perc: 20:18). A Veszprém teljesítménye a játék minden elemében visszaesett az első játékrészben látottakhoz képest. A közönség „ébresztőt” fújt, 21:20-nál pedig már Carlos Ortega folyamodott időkéréshez.

Iváncsik Tamás háromból három értékesített büntetőnél járt, a túloldalon pedig Lékai vette vállára az övéit. Tízzel a vége előtt Marguc egyenlíthetett volna, de Alilovic óriási bravúrral védte a ziccert. A következő szlovén labdaszerzést követően megismétlődött a jelent, de ekkor már nem hibázott a klasszis szélső (50. perc: 22:22). Sőt, Razgor révén a vezetést is megszerezte Vladan Matic vérszemet kapó alakulata. Zelenovic kisbüntetése után Iváncsik Tamás vágta be a hetest, de Skube gyorsan visszaszerezte a szlovén előnyt. Poteko azonnali piros lapot érő szabálytalanságát követően Ugalde öttel a vége előtt 25:24-re alakította az állást. Alilovic a legjobbkor fogta meg Marguc hetesét, igaz, Ilic is hibázott a másik hetesvonal előtt. Az utolsó percben így az egyenlítésért támadhatott a rivális, Lékaiék pedig addig adogathattak, amíg a játékvezetők időntúli büntetőt ítéltek. Razgor azonban a léc fölé pattintotta a játékszert, a Veszprém 27:26-os sikerével megőrizte hibátlan mérlegét a csoportban.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 6. forduló:
MKB-MVM Veszprém–Celje Pivovarna Lasko 27:26 (13:10)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Cohen, Peretz (izraeliek).
Veszprém: FAZEKAS – IVÁNCSIK T. 6 (4), SULIC 4, Schuch, Ilic 4 (2), Terzic, UGALDE 4. Csere: Alilovic (kapus), Rodriguez 2, GULYÁS 3, Pesic, Ruesga 2, Jamali 1, Iváncsik G. 1. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Celje: Lesjak – MARGUC 6 (2), ZELENOVIC 6, Poteko 2, Lékai 2, Sliskovic, Zvizej 1. Csere: Skok (kapus), SKUBE 7, Ranevski, Zabic, Razgor 2. Vezetőedző: Vladan Matic.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 9/6, ill. 4/2.
Piros lap: Poteko (53. perc).

A nap másik meccsén:
Croatia Zagreb–Rhein-Neckar Löwen 24:28 (12:13)
csütörtökön játszották:
Szanktpetyerburg–Zaporizzsja 18:24 (10:14)
Az állás: 1. Veszprém 12 pont, 2. Löwen 9, 3. Zaporizzsja 7, 4. Celje 4 (159-161), 5. Zagreb 4 (161-171), 6. Szanktpetyerburg 0.

Nyilatkozatok

Carlos Ortega: – Az első tizenöt percben kiválóan játszottunk, Nándi pedig fantasztikusan védett. Így kellett volna kézilabdázni a folytatásban is, és már akkor eldönteni a meccset. A második játékrészben Skubét és Lékait sem tudtuk semlegesíteni, s a kapusteljesítményünk is visszaesett. El kell ismerni, szerencsénk volt a végjátékban.

Iváncsik Tamás: – Nándi kiválóan védett az első félidőben és a védekezésünk is remekül összeállt. Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, hiszen Nagy Laci kiválásával leszűkültek a variációs lehetőségeink. A térfélcsere után nagyon visszaestünk, a Celje feljött, s valóban kellett a szerencse is a sikerünkhöz.

Vladan Matic: – Mindig élmény ilyen fantasztikus közönség előtt játszani, bár a hangulat megijesztette a játékosaimat. A második játékrészt sokkal jobban kezdtük és lényegesen kevesebb technikai hibát vétettünk. Megleptük a Veszprémet, hosszabb támadásokat vezettünk, nyugodtabban játszottunk. Jobban is védekeztünk, de Sulicot nem tudtuk semlegesíteni, ami döntőnek bizonyult. Büszke vagyok a fiatal csapatomra. Ha így játszunk a továbbiakban, biztosan tovább fogunk jutni.

Lékai Máté: – Az első negyedórában sok hibát vétettünk, Fazekas Nándi pedig mindent megfogott. Szünet után feljavult a védekezésünk, így viszonylag kedvező helyzetben vonulhattunk a pihenőre. A második játékrészt ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk és támadásban is feljavultunk. Sulic ellen nem találtuk az ellenszert, ez véleményem szerint is döntőnek bizonyult.

Utolsó módosítás: 2021. december 12. 17:35
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2021/2022 11. 2022. február 16. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Porto
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 14. 2022. február 12. 18:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 13. 2022. február 5. 19:15 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 12. 2021. december 12. 15:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém NEKA 49-32
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 10. 2021. december 9. 18:45 Flensburg, Németország Flensburg Telekom Veszprém 30-27
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 11. 2021. december 4. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém 21-34