Nem bírt az éllovassal a Fehérvár

2014. január 29. 15:18 // Forrás: MTI
Az Alba Fehérvár hazai pályán kikapott a csoportban éllovas orosz Nyizsnyij Novgorodtól szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa hatodik fordulójában.

Eredmény, 6. forduló, F csoport:
Alba Fehérvár-Nyizsnyij Novgorod (orosz) 78-84 (23-18, 17-29, 19-19, 19-18)
a magyar csapat legjobb dobói: Moore 21, Kemp 16, Juhos 13, Hobbs 11

Az első Európa Kupa-szezonjában - négy vereség után - múlt héten először győztes Alba remek rajtot vett a 4/1-as győzelmi mérlegével az F csoportban éllovas Nyizsnyij Novgorod ellen, és végig 5-6 ponttal vezetve hozta a nyitónegyedet. Az amerikai Ramone Moore révén a folytatásban is maradt a hazai fölény a veszprémi csarnokban (a fehérvári arénát felújítják), ám a 18. percben fordult a kocka, és a külső dobásokra építő rivális fordított. A nagyszünetben már 40-47 volt az állás, az első félidőben a magyar bajnok 2, míg az orosz együttes 10 triplát dobott.

Térfélcsere után néhány újabb "trojkával" 10, majd 15 pontra nőtt a Volga-partiak előnye (46-61), a fehérváriak pedig mezőnydobásokat és büntetőket is rontottak, így csak lassan tudtak közelebb férkőzni. Az 59-66-ról induló zárószakaszban Maurice Kemp és Juhos Levente kosaraival egy 6-0-ás rohamot mutatott be Carlos Frade csapata, egy perccel a vége előtt 76-79-et mutatott az eredményjelző. A hajrában aztán az oroszok öt pontjára csak két hazai érkezett, így az újonc Alba elszenvedte ötödik vereségét az EK-ban.

A Fehérvár 1/5-ös mérlegnél tartó együttese jövő szerdán a görög PAOK Szalonikihez látogat.