Vérbeli rangadót nyert az MKB-MVM!

2014. március 1. 14:41
Alapszakasz-győztesnek tekinthető a veszprémi férfi kézilabdacsapat, amely 25:22-re legyőzte a Pick Szegedet a bajnokság csúcsrangadóján.

A mérkőzés előtt

A férfi kézilabda élvonal csúcsrangadójával indult a március: a címvédő MKB-MVM Veszprém a listavezető Pick Szegedet fogadta. Az már természetesnek mondható, hogy a Veszprém Aréna csordultig megtelt az összecsapásra, arra azonban eddig még nem volt példa, hogy kétszázötven vendégszurkoló is érkezzen. A tét az alapszakasz-győzelem volt, melynek megszerzéséhez a mieinknek nyerni kellett a nagy rivális ellen.

Az elmúlt hetekben mindkét fél sérülésekkel küszködött, a mieinknél végül csak Carlos Ruesga maradt ki a keretből, a túloldalon pedig Marinko Kekezovic, Balogh Zsolt, Garcia Parrondo sem tudta vállalni a játékot.

A kezdő sípszó előtt a klub látványos műsorral kedveskedett szurkolóinak annak apropójából, hogy harminc évvel ezelőtt megnyerte első hivatalos trófeáját (a Magyar Kupa serlegét). Az elmúlt három évtized valamennyi megszerzett címe rákerült egy-egy lobogóra, melyek egymás mellé sorakoztatva impozáns látványt nyújtottak.

Első játékrész

A térdsérülését követően felépült Nagy László szerezte a meccs első gólját, melyre Mindegia válaszolt. Rodriguez találatát hosszabb gólcsend követte, Ancsin és Sulic is csak kapufáig jutott. A svéd olimpiai ezüstérmes Källman a 6. percben egyenlített, ám Sulic azonnal visszavette a vezetést, Rodriguez pedig meg is duplázta azt (4:2). Gulyás kapta meg a mérkőzés első kétperces kisbüntetését a Källmannal szemben elkövetett szabálytalanságáért. A megítélt hetest Larholm értékesítette, majd kisvártatva az előző eset sértettje egalizált (4:4). A vezetést is átvette a Pick, sőt, a volt veszprémi Ilyés révén már kettő is volt oda (12. perc: 5:7).  Mindehhez a jó szegedi védekezés mellett Mikler Roland is kellett, aki remekül védett. A túloldalon viszont Alilovic keveset találkozott a játékszerrel, így érkezett is a helyére Fazekas. Gulyás és Nagy átlövés góljával egyenlített a magyar bajnok (14. perc: 7:7).

A gigászi küzdelemben bizony hatalmas pofonok is elcsattantak, sorra fújták a kétperces kisbüntetéseket a Kékes-testvérek. Mikler továbbra is remekelt, így rendre az övéinél volt az előny (23. perc: 9:10). A magyar válogatott hálóőre mellett Källman emelkedett még ki a Tisza-partiak közül, aki kiválóan irányította a védekezésüket. Öttel a szünet előtt Ilic egalizált büntetőből, majd Ancsin és Källman is túljárt Fazekas eszén (10:12). A játékrész finisére Alilovic foglalta vissza a hazai portát, aki egymást követően kétszer is védett. Elöl Ugalde és Jamali villant, így a hajrára ismét egálnál fordulhattak a felek. Előnnyel azonban végül a Csongrád megyeiek vonulhattak pihenőre, miután egy gyorsindítást követően Vadkerti a hálóba vágta a játékszert.

Második félidő

Kiválóan kezdte a második felvonást az MKB-MVM, Ancsin és Sulic „pengeváltása” után Nagy gyorsan egyenlített. Ugalde pedig emberhátrányban kétszer is egyedül vezethette a labdát Miklerre, s mindkétszer betalált (16:14). Juan Carlos Pastor időkérése sem tudta megfékezni az Ortega-csapat lendületét, a 40. percben már négy volt közte (19:15). Ami a védési hatékonyságokat illeti, fordult a kocka, hiszen Alilovic elkapta a fonalat, a túloldalán Tatai viszont adós maradt a kimagasló teljesítménnyel. Kälmann eredményes lövése után Ilyés faragta kettőre a szegedi hátrányt, ám a találkozó háromnegyedénél ismét négyre nőtt a hazai fór (21:17).

A vendégek küzdőszellemét dicséri, hogy továbbra sem adták fel a harcot. Vendéglátójukhoz hasonlóan hatalmas elánnal kézilabdáztak, melynek köszönhetően tízzel a vége előtt visszajöttek mínusz kettőre (22:20). Jamali előbb góljával, később pedig kétperces kisbüntetésével került a figyelem középpontjába. Hattal a lefújás előtt a kapujából kimerészkedő Tatai ütötte el Ugaldét, azonnal villant a piros lap. Ilic pedig ezt a büntetőt is bevágta (55. perc: 24:20). Kettővel a lefújás előtt Prce gondoskodott arról, hogy ne tekinthessük teljesen lefutottnak a meccset, a túloldalon azonban Iváncsik Gergő is villant, eldöntve a két pont, s vélhetően az alapszakasz-győzelem sorsát.

Férfi kézilabda NB I, 21. forduló:
MKB-MVM Veszprém–Pick Szeged 25:22 (12:13)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Veszprém: ALILOVIC – Gulyás 1, SULIC 3, NAGY L. 6, ILIC 4 (3), Terzic, Rodriguez 2. Csere: Fazekas (kapus), UGALDE 5, Mocsai, Schuch, Jamali 3, Iváncsik G. 1. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Szeged: MIKLER – Lasica, Ancsin 3, Zubai 2, MINDEGIA 3, Prce 2, KALLMAN 4. Csere: Tatai (kapus), Vadkerti 2, ILYÉS 3, Larholm 3 (2), Blazevic, Gidai, Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 12, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

Nyilatkozatok

Carlos Ortega: – A két csapat roppant fegyelmezetten védekezett, így viszonylag kevés gól esett. A második játékrészt jól kezdtük, ami gyorsan megváltoztatta a játék képét. Ezt követően már tudtunk tartani a megszerzett előnyünket, sőt, két-három lehetőségünk is adódott, hogy ötre növeljük a fórt, de ez nem sikerült. Meggyőződésem, hogy a magyar kézilabdának nagyon jót tett ez az ütközet. Källman érkezése sokat javított a Szeged játékán, aki nagyon értékes, sokszínű játékos. Nekünk is ilyen igazolások kellenek, ha szeretnénk továbbfejlődni. Gratulálok a csapatomnak a hozzáállásához, a közönségünknek pedig köszönöm a biztatást.

Nagy László: – A Szeged remek teljesítményt nyújtott, Pastor kiválóan megreformálta a játékukat. Jól védekeztek, precízen kidolgozták helyzeteiket, gratulálok nekik. Elégedett vagyok a látottakkal, nagyon fontos lépést tettünk ma. Ha a Pick ilyen meccseket fog játszani, akkor nagyon nehéz dolgunk lesz a folytatásban.

Juan Carlos Pastor: – Két remek védelem találkozott ma. A mérkőzés ott dőlt el, amikor a második félidő elején több labdát is veszettünk, Ugalde pedig belőtte a helyzeteket. Ekkor már sokkal nyugodtabban játszott a Veszprém, mi viszont nem találtunk fogást a kemény védekezésüknek. Amikor visszajöhettünk volna, Alilovic megfogott két-három labdát. Gratulálok a Veszprémnek. Nagyon jól küzdött a csapatom, de sokat kell még javítani a játékunkon, hogy itt nyerni tudjunk. Sokat nyert a magyar kézilabda ezzel a színvonalas mérkőzéssel. Fontos volt a szurkolóink jelenléte, köszönjük nekik, hogy elkísértek minket.

Vadkerti Attila: – Gratulálok a Veszprémnek, sok sikert nekik a BL-ben. Chemának pedig jobbulást kívánok. Ebben az évben még találkozunk, megpróbáljuk elérni a céljainkat. A védekezéssel nem volt gond, támadásban volt némi megtorpanásunk, azt használta ki a Veszprém.

MKB-MVM Veszprém – Pick Szeged 25:22