Kiemelte: a sport támogatása és a sporton keresztül a családok életének jobbá tétele a kormány szívügye, és a terület az elmúlt három évben mintegy 185 milliárd forintos támogatást kapott. Megerősítette: minden járási központban uszoda fog épülni, e célra több tízmilliárd forint áll rendelkezésre a költségvetésben. Jó látni, hogy az országban "gombamód" szaporodnak a sportlétesítmények - tette hozzá a kormányfő, aki egyúttal gratulált Földi Lászlónak (Fidesz-KNDP), a város polgármesterének. Mint mondta, nélküle ez a beruházás aligha került volna tető alá.
Idézte Kemény Dénest, a Magyar Vízilabda Szövetség - jelen lévő - elnökét, aki azt mondta: a teljesítőképességünk határa sokkal messzebb van annál, mint amit gondolunk magunkról. "Hiszem, hogy több van ebben az országban, mint amit gyakran mi magunk is elhiszünk róla" - fűzte hozzá Orbán Viktor.
Kijelentette: a ceglédiek legyenek büszkék arra, hogy nem hagyták lebeszélni magukat az uszodaberuházásról. "Legyünk büszkék arra, hogy nem hagytuk lebeszélni magunkat a fejlesztésekről, az építkezésekről, ki mertük mondani, hogy a magyaroknak jár a rezsicsökkentés, a minimálbéremelés, és nem hagytuk lebeszélni magunkat a nyugdíjak értékének megőrzéséről, a családok támogatásáról" - sorolta.
A kormányfő kitért arra is, hogy az unió 28 tagállamából a négy legkevesebbet sportoló ország közé tartozik Magyarország, és a fiataloknak csak a 38 százaléka mozog rendszeresen. Szólt arról, hogy támogatni kell a közösségi, a verseny- és a tömegsportot egyaránt. Ennek fontos része, hogy olyan sportlétesítményeket hoznak létre, ahol a gyerekek jól érzik magukat. Felidézte a mindennapos testnevelés bevezetését, ennek köszönhetően ma már több mint 600 ezer gyerek sportol minden tanítási napon legalább egy órát.
Emlékeztetett: a 2021-es felnőtt úszó-világbajnokságra hatalmas komplexumot építenek a fővárosban; létesítményfejlesztés zajlik Győrben a 2017-es nyári európai ifjúsági olimpiai fesztiválra is.
Arra biztatta a ceglédieket: mondjanak igent a városban a 2000 négyzetméteres dzsúdóközpontra is.
A kormányfő végül az április 6-i választáson való részvételre buzdított és kiemelte: annak tétje nem kevesebb, minthogy képesek leszünk-e megvédeni az eddigi eredményeinket, Európa jobban teljesítő országai közé tartozni, vagy visszasüppedni a "nemek", a kishitűség és a reménytelenség "2010 előtti mocsarába".
Földi László polgármester ünnepnek nevezte, hogy több mint 80 év után megújult a város uszodája, ami nemcsak a vízilabdasportot szolgálja majd, hanem az egészségükért tenni akarókat, továbbá a mindennapos testnevelést és az úszásoktatást is. Szavai szerint az elmúlt években komoly fejlesztések voltak a településen. Példaként említette a 2,2 milliárd forint értékű csatornázási projektet és azt, hogy 594 millió forint pályázati forrásból LED-es közvilágítást kap a település. Kiemelte: az állami adósságátvállalással évi több mint 600 millió forint törlesztéstől szabadult meg a város, vagyis több pénz marad a ceglédiekre.
Beck György, a Magyar Vízilabda Szövetség társelnöke személyes hangvételű beszédében kiemelte: a ceglédi uszoda az országban a második, amely TAO-támogatás bevonásával újult meg. Hozzátette: a város 200 millió forintot fordított a beruházásra, s több mint 400 millió forintot a vállalkozók gyűjtöttek össze. Beck György szólt arról is: céljuk, hogy újra Ob 1-es vízilabdacsapat legyen Cegléden.
Az átadáson részt vett Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, Tarnai Richárd Pest megyei és Pesti Imre budapesti kormánymegbízott, valamint a városhoz kötődő ismert sportolók, köztük Ungvári Miklós olimpiai ezüstérmes cselgáncsozó.