21°C
21°C

Elvitte a Debrecen a két pontot

2014. április 18. 17:59
A sokat hibázó, de nagyot küzdő Veszprém egy góllal alulmaradt a vendég DVSC-vel szemben a női kézilabda NB I alsóházi rájátszásában.

Villámrajttal kezdte a hazai alakulat a mérkőzést. A 4:0-s rohamban Pelczéder egyszer, Takács kétszer, valamint Tóth Gabriella egy alkalommal tudta bevenni a Loki hálóját. Időkérést követően rendezte sorait a Debrecen, közelebb lopódzni azonban nem tudott a támadásban remeklő Róth-csapathoz (9. perc 7:3).

A 12. minutumban Takács megszerezte csapata kilencedik, önmaga negyedik találatát, azonban Kurucz kétperces kiállítása után debreceni percek következtek. A volt veszprémi beállós, Ábrahám zsinórban négy akciógóllal lopta a távolságot, Karnik pedig higgadtan értékesítette hétméteresét. Siska és Barna is könnyen utat talált a kapuba a láthatóan megzavarodott veszprémi falon keresztül (20. perc 9:9).

Róth Kálmán időkérését követően Tóth Gabriella törte meg övéi nyolcperces gólcsendjét. A továbbra is tarthatatlan Ábrahám, valamint Varsányi góljával átvette a vezetést a hajdúsági együttes (24. perc 10:11). A bakonyi gárda azonban nem engedte ellenfelét jobban meglépni, így egy gólos hátránnyal vonulhatott szünetre (13:14).

Fordulás után Siska találatával először vezetett két találattal a DVSC, ellépni azonban továbbra sem tudott ellenfelétől, amely Tóth Eszter, valamint Takács góljaival egalizált. Sőt, kemény védekezésének, valamint higgadtan értékesített büntetőinek köszönhetően újra a Barabásnál volt a kétgólos előny (38. perc 18:16)

Volt válasza a vendégeknek az újabb 4:0-s Barabás-rohamra, így ezután fej-fej mellett érkeztek a felek a mérkőzés finisébe. Továbbra is sok hibával játszott mindkét fél, hazai oldalon Kiskartali, Takács, Tóth Gabriella trió termelte a gólokat, az ellenfélnél pedig Barna, Karalyos és Siska jeleskedett (52. perc 23:23).

Mindkét mester magához hívta tanítványait, az utolsó öt percre kétgólos előnnyel fordulhatott a Varga-csapat. A hazaiak pontszerzési esélyei azonban – köszönhetően feljavuló védekezésének, valamint Pásztor bravúrjainak – az utolsó másodpercekben kapott találattal elszálltak, amikor Karnik átlövésével eldöntötte a két pont sorsát (25:26).

Női kézlabda NB I, alsóházi rájátszás 3. forduló:
Veszprém Barabás Duna Takarék KC–DVSC TVP 25:26 (13:14)
Március 15. utcai sportcsarnok 200 néző. Vezette: Heim, Jolántai.
Veszprém: Szemerey – Hajtai 1, Kurucz 2, Takács B. 6, Tóth E. 7 (4), Tóth G. 6 (1), Pelczéder 2. Csere: Pásztor (kapus), Kiskartali 1, Horváth D., Kokas, Gulyás. Vezetőedző: Róth Kálmán.
Debrecen: Lajtos – Varsányi 2, Ábrahám 6, Siska 3, Valovics, Kudor 2, Szilágyi 1. Csere: Makai (kapus), Karalyos 2, Sopronyi 1 (1), Slakta, Barna 3, Karnik 6 (1). Vezetőedző: Varga József.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2.

Róth Kálmán: – Sérülésektől tizedelt csapatom becsülettel küzdött, de sajnos túl sokat hibázott ahhoz, hogy ma nyerni tudjon.

Varga József:  – Az első tíz perc kivételével végig szoros, kiegyenlített mérkőzést játszottunk. Mindkét oldalon hiányoztak meghatározó játékosok, ennek ellenére mindkét fél nagyot küzdött, s mindent megtett a sikerért.

Veszprém Barabás Duna Takarék KC – DVSC TVP 25:26