Női U20-as vb: minimális vereség

2014. július 11. 20:46 // Forrás: MKSZ
A magyar női junior kézilabda-válogatott egy góllal kikapott Romániától a horvátországi U20-as vb 5-8. helyéért sorra került találkozón, így vasárnap a torna 7. helyéért léphet pályára Hollandia ellen.

Az első félidőben jobbára a magyar válogatott vezetett, szünetben egy góllal, majd fordulás után sem változott az állás sokáig, ám 21:20-as magyar vezetést követően a románok fordítottak a 46. percben, amikor Hajdu János időt kért. A románok három gólra növelték előnyüket, majd az utolsó 5 percben a mieink nyitottá tették védekezésüket, és egy gólra felzárkóztak. Tóth büntetőt rontott, majd az utolsó perc 25:24-es román vezetéssel kezdődött. A románok lövését blokkolta a magyar válogatott, és tíz másodperce maradt az egyenlítésre, Hajdu János pedig ismét időt kért. A románok azonban sikeresen védekezték ki az utolsó támadást, így egygólos vereséget szenvedett a magyar válogatott és vasárnap a világbajnokság 7. helyéért léphet pályára Hollandia ellen – számolt be a magyar szövetség honlapja.

Női U20-as világbajnokság, az 5-8. helyért:
Románia–Magyarország 25:24 (14:15)
Kapronca, játékvezetők: Koo, Lee (dél-koreaiak).
Románia: Inculet, Serban, Dedu (kapusok), Carabulea 2 (1), Chiricuta 4, Cicic, Cirjan 3, Constantinescu 6 (2), Perianu 5, Popa 3, Pricopi 2 (1), Safta, Tanasie, Tiron, Zamfirescu. Szövetségi edző: Claudiu Marasteanu.
Magyarország: Bíró, Ferenczi, Szemerey (kapusok), Dombi, Gyimesi, Hajtai, Korsós 5, Kurucz 2, Lukács, Májer 1, Mészáros, Sirián, Szekerczés 9 (3), Tóth G. 7 (1), Virág, Walfisch. Szövetségi edző: Hajdu János.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4.

Az 5-8. helyért:
Franciaország-Hollandia 31-25 (14-11)