Továbbjutott a Hevesi-csapat

2014. szeptember 3. 18:20
A Hevesi Tamás irányította magyar cukorbeteg futsal-válogatott 8-0-ra kiütötte Szlovénia válogatottját, így csoportmásodikként továbbjutott a negyeddöntőbe a Balatonfüreden zajló cukorbeteg futsal Európa-bajnokságon.

A csapat kissé idegesen játszott az első félidőben, de így is sima 2-0-s vezetésre tett szert. A második 20 percben aztán igazi gólfesztivált rendezett a válogatott, s végül Purguly Edgár szenzációs játékával 8-0-ra megnyerte az összecsapást. A hazai csapat csütörtökön 10 órakor játssza a következő mérkőzését az elődöntőbe jutásért a C-csoport első helyezettje ellen, amely nagy valószínűséggel Lengyelország lesz.

Magyarország–Szlovénia 8-0 (2-0)
Gólszerzők: G: Purguly (9., 40), Sándor (16., 32.), Dorotey (21. – öngól), Czernai (24.), Nagy R. (33.), Dukic (35. – öngól).

Az A-csoport végeredménye: 1. Románia 6 pont (14-4), 2. Magyarország 3 (10-5), 3. Szlovénia 0 (2-17).

Az Európa-bajnokság alatt összesen 26 mérkőzést tekinthetnek meg ingyenesen az érdeklődők, az egyenes kieséses szakasz csütörtökön kezdődik, a bronzmérkőzésre és a döntőre pénteken délután kerül majd sor. A mérkőzések megtekintése ingyenes.