20°C
20°C

Idén is sokan dzsúdóztak

2015. április 6. 16:53 // Forrás: Horváth László
Kiválóan szerepeltek a Domonkos László Veszprémi Judo Egyesület versenyzői a klub névadójáról elnevezett megmérettetésen.

Huszonnyolc csapat 231 dzsúdósa lépett tatamira az idei Domonkos László-emlékversenyen Veszprémben. A Vetési Albert Gimnázium sportcsarnokában március 28-án rendezett torna egyben az észak-dunántúli régió rangsorversenye is volt.

A rendező Domonkos László Veszprémi Judo Egyesület kiválóan szerepelt a hagyományos megmérettetésen.

A veszprémi eredmények

1. helyezettek: Máthé Péter, Németh Bulcsú, Tóka Máté Dániel, Lőrincze Ditta, Gazda Patrik, Csuta Krisztián, Szalai-Finder Flóra
2. helyezettek: Takács Regő, Horváth Réka, Vizl Eszter, Csomai Máté, Barabás Máté, Fehérvölgyi Benedek, Veisz Blanka, Kocsis Andor, Szatmári Zsombor
3. helyezettek: Windischmann Botond, Vojnity Márton, Stark Hubert, Samu Barnabás, Nagy-Vereczky Márk, Németh Zétény, Ruppert Dezső,Gazda Kristóf,Takács Emese,Vizl Nóra, Jászvári Erik,Makarész Dóra,Nagy Benjamin, Décsy Dávid, Jászvári András, Horváth Réka, Kékesi Szabolcs, Jászvári Erik
4. helyezettek: Hergovics Soma, Máthéé István, Végvári Kende
5. helyezettek: Zumpf Botond, Veisz Regő, Czaun Máté, Frantal Nándor, Győri Barnabás, Répási Áron

Megyénkből a nemesvámosi, zirci, pápai és a balatonfüredi versenyzők is kitettek magukért.

Ezen a hétvégén rendezték a Hungarian Masters Opent, vagyis a nyílt magyar veterán bajnokságot, amelynek ezúttal is Százhalombatta adott otthont. A rangos nemzetközi viadalon minden eddiginél több, 262 dzsúdós lépett tatamira, köztük a veszprémi egyesületet három versenyzője is.

Henn Lőrinc (-73 kg) M3 kategóriában az 5. helyen végzett, Kovács Balázs (-100 kg) M6 kategóriában a 4. helyen zárt, Bakos Ferencné pedig (-57 kg) F4 kategóriában magyar bajnok lett.