Nem sikerült a nyolcaddöntő

2015. augusztus 16. 15:51 // Forrás: MKSZ
Hatgólos vereséget szenvedett a nyolcaddöntőben Norvégiától a magyar férfi ifjúsági kézilabda-válogatott az oroszországi U19-es világbajnokságon, így nem jutott a legjobb nyolc közé.

U19-es férfi kézilabda-világbajnokság, nyolcaddöntő:
Norvégia–Magyarország 39-33 (23-19)
Jekatyerinburg, vezette: Brunner, Salah (svájciak).
Norvégia: Hansen, Stenkjaer (kapusok), Aho 1, Eide, Ferkingstad 3, Frederiksen 3, Gulliksen 9, Hauane 5, Horgen 1 (1), Kopp 8, Pettersen 1, Roed, Schönningsen 8 (1), Solstad, Thorsbye, Tjernshaugen. Szövetségi edző: Geir Erlandsen.
Magyarország : Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok), Bartók 8, Déber 2, Fekete 1, Füzi 3, Gábor 2, Győri 3, Hanusz 3, Juhász Á. 7 (2), Ligetvári 2, Mikita B., Sinkovits 2, Szeitl E., Szilágyi, Török. Szövetségi edző: Gyurka János.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2.

A két válogatott május elején Dabason találkozott egymással, akkor a magyar válogatott 13-7-es félidőt követően 25-22-es győzelmet aratott. Az akkori kerettagok közül a magyar csapatból kilencen, a norvég válogatottból pedig tizenketten szerepelnek a világbajnokságon.

A keziszovetseg.hu tájékoztatása szerint a norvég válogatott kezdte jobban a meccset, és 10-6-ra is vezetett, a magyar válogatott igyekezett közelebb zárkózni, ám elsősorban sok kapott gólja miatt ez nem sikerült, a norvégok négy gólos előnnyel vonulhattak pihenni. Szünet után nyolc gólosra növelte előnyét a skandináv együttes, majd nyolc perccel a vége előtt 35-30 volt az állás. Sajnos négy gólnál már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez, a magyar válogatott, így nem jutott a legjobb nyolc közé.

A mieinkre már csupán egy helyosztó mérkőzés vár a 9-16. helyért. A nyolcaddöntőben vesztes csapatok között egy külön tabellát állítanak föl a csoportkörben a másik három továbbjutó csapattal szembeni eredmények alapján, és a nyolcaddöntők vesztesei közül a két legjobb csapat a világbajnokság 9. helyéért, a különtabella 3-4. helyezettjei a 11. helyért, az 5-6. helyezettek a 13. helyért, míg a 7-8. helyezettek a 15. helyért lépnek pályára hétfőn. Így csak az összes nyolcaddöntő lezárultát követően lehet megmondani, melyik együttes ellen és hányadik helyért lép pályára a magyar csapat a helyosztón.