Győri győzelem a román fővárosban

2016. február 28. 17:14 // Forrás: MTI
Bukarestben nyert a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, vasárnap délután.

A magyar együttes a román fővárosban két góllal bizonyult jobbnak a CSM Bucurestinél.

Eredmény - középdöntő, 2. csoport, 10. (utolsó) forduló:
CSM Bucuresti (román) - Győri Audi ETO KC 22-24 (8-14)
a győri góldobók: Löke 5, Sulland 5, Alstad 4, Kovacsics 3, Amorim 3, Groot 2, Broch 1, Grimsbö 1

A magyar csapat nagyszerűen kezdett, percek alatt elhúzott 4-1-re. Az első félidő derekán öttalálatnyi volt a különbség (3-8), s bár a románok 9-6-ra felzárkóztak, a 25. percben a nagyszerűen irányító és szemfüles gólokat is szerző Kovacsics révén már öt gól volt a különbség (6-11). Mi több: a győriek világbajnok norvég kapusa, Grimsbö is bevette a hazaiak őrizetlenül hagyott hálóját (6-12). A pihenőre hatgólos győri vezetésnél vonultak a csapatok (8-14).

A második harminc perc nem jól indult vendégszempontból: a harcos hazaiak 15-12-re, majd 17-15-re javították az állást, sőt a 48. percben már csak minimális volt a magyar csapat előnye (18-19). A négyszer egymás után eredményes, összesen három büntetőt is biztos kézzel érvényesítő Alstad jóvoltából megint nőtt a gólkülönbség (18-21, 19-22), az 57. percre csaknem teljesen elfogyott a győriek előnye (21-22). A végét azonban jobban bírta mind testi, mind lelki erővel a magyar együttes, amely végül 24-22-re győzött.