Újabb nagy csata, újabb győzelem – a Veszprém megtette a tőle telhetőt

2016. március 5. 18:37
A lengyel Wisla Plock hatalmas csatára kényszerítette az MVM Veszprémet, de a magyar bajnok nyerni tudott. Innentől a vasárnapi PSG–Flensburg meccsen múlik, ki lesz a csoportgyőztes.

A záró köréhez érkezett a legrangosabb európai kupasorozat csoportköre, amelyben a már biztos hatodik Wisla Plockot látta vendégül a csoportgyőzelemre vágyó Veszprém. Javier Sabaté együttesének ehhez a lengyel ezüstérmes legyőzésén túl arra is szüksége volt, hogy vasárnap a Párizs saját otthonában ne verje meg a Flensburgot.

Fotók: Tál Dominik - vehirsport.huFotók: Tál Dominik - vehirsport.hu

A magyar bajnokot a visszavágás vágya is fűthette, hiszen a nyitó körben értékes pontot hullajtott Plockban. A 27:27-es döntetlen akkor Carlos Ortega állásába került. A szeptemberi találkozóhoz képest a volt veszprémi Oneto és Montoro is hiányzott a rivális soraiból, a mieinknél egyedül Zeitz maradt távol szintén sérülés miatt.

A lengyel-magyar barátság jegyében látványos élőképpel készült a találkozóra a hazai „B-közép”: melynek tagjai óriási piros-fehér és piros-fehér-zöld zászlókat formáltak a maguk elé tartott színes kartonlapokból. Óriási hangpárbaj bontakozott ki már jó fél órával a kezdő sípszó előtt, hiszen a vendég gárdát több mint száz szurkolója kísérte el a bakonyi megyeszékhelyre. A kiváló hangulatot a Dal című könnyűzenei műsor győztese, Freddie fokozta, aki a májusi Eurovíziós Fesztiválón képviseli majd hazánkat.

A drukkerek a klub héten leköszönt legendás vezetőjéről, Hajnal Csabáról sem feledkeztek meg, akinek a „Csaba bá, köszönjük a 39 évet!” feliratú molinóval üzentek.

Óriási rohanással és gólzáporral indult a meccs. A lengyelek a parádés atmoszféra dacára is rendkívül bátran kezdtek, gyorsan magukhoz ragadták a vezetést, sőt, a 7. percben Racote gólja után már kettő volt az előnyük (3:5). Nagy és Sulic révén sikerült egyenlíteni, de határozott védekezésének és jól védő kapusának köszönhetően ismét a Plock jutott előnyhöz. Nem tartott azonban sokáig a lengyel előny, a játékrész harmadánál Marguc egalizált, majd Nagy először a találkozón a vezetést is megszerezte az övéinek (12. perc: 8:7). Noha egyetlen gól volt a különbség a felek között, Manuel Cadenas máris úgy érezte, hogy időt kell kérnie, majd a félidő derekánál egyszerre küldte pályára a Wisniewski, Tarabochia, Kwiatkowski triót. Nem sokkal később pedig Corrales váltotta Wicharyt a kapuban.

A folytatásban Ilic lendített együttese szekerén, aki rövid idő alatt háromszor is betalált (18. perc: 12:10). Az ellenfél ekkor sem adta olcsón a bőrét, Alilovic védései is kellettek ahhoz, hogy az MVM őrizze egy-kétgólos fórját. Tízzel a szünet előtt még egyenlítési lehetősége volt a Cadenas-csapatnak, ám a lehetőség kimaradt, a kétszer is emberelőnybe kerülő Veszprém pedig nagy hajrába kezdett. A flensburgi mérkőzéshez hasonlóan Marguc ezúttal is rendkívül biztos kézzel értékesítette helyzeteit, a szlovén jobbszélső vezetésével hárommal a pihenő előtt ötre nőtt a különbség (16:11). Igaz, az ellenfél szélsői is jól teljesítettek, a 16:13-as félidei állást a szintén ötgólos Daszek állította be.

A második felvonás elején Palmarsson vette át a karmesteri pálcát, s Iváncsik is szóhoz jutott. Egy-egy hétméteressel folytatódott a játék, Ilic és a túloldalon Rocha is a kapuba vágta a játékszert. A szerb rögtön ismételhetett is, de másodjára már hibázott. Nem úgy a volt szegedi Ghionea, De Toledo pedig egy gyors ellentámadás végén volt eredményes (36. perc: 17:16). Újra teljesen nyílttá vált az ütközet. Nagy gyönyörű húzása után ismét Marguc jegyzett fontos találatot, majd a kapusok kerültek reflektorfénybe. Előbb ugyanis Corrales fogta meg Ilic büntetőjét, majd Mikler – a padról beállva – járt túl Rocha eszén.

Nagyon kellett Palmarsson bombája, Corrales ugyanis elkapta a fonalat a lengyel kapuban (41. perc: 20:17). Daszek hetesből, Zsitnyikov pedig akcióból volt eredményes, Marguc viszont újabb hétméterest hibázott. A kék-fehéreknek több sanszuk is volt az egyenlítésre, ám Zsitnyikov kiskiállítása után a magyar bajnok duplázta meg előnyét (21:19). Tarabochia és Lékai „pengeváltása” után Cadenas mester kért időt tízzel a lefújás előtt. Ilic megint büntetőt lőhetett, másodjára pedig már nem rontott. Ghionea kontragóljára kettővel válaszolt a Veszprém, az 53. minutumban négy volt közte (25:21). Hátradőlni azonban egy pillanatra sem lehetett, a Wisla óriási elánnal tapadt vendéglátójára. De Toledo jóvoltából az utolsó két percet is szoros állánál (26:24) kezdték a felek, majd Corrales újabb bravúrja után Rocha csökkentette egyetlen gólra a különbséget. Negyvenöt másodperccel a vége előtt Sabaté időt kért, Iváncsik szaladt be a beállós pozíciójába, ahol meglökték a vendég védők, így Ilic hetest lőhetett. A gólvágó keze pedig a hatalmas tét ellenére sem remegett meg, kialakította a 27:25-ös végeredményt.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 14. (utolsó) forduló:
MVM Veszprém–Orlen Wisla Plock 27:25 (16:13)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Pandzic, Mosorinski (szerbek).
Veszprém: ALILOVIC – MARGUC 6, Sulic 1, Nagy L. 3, Schuch, Terzic, LÉKAI 4. Csere: Mikler (kapus), Ugalde 1, ILIC 7 (3), Iváncsik G. 1, Rodriguez, Sliskovic 2, Nilsson 1, Palmarsson 1. Vezetőedző: Javier Sabaté.
Plock: Wichary – DASZEK 7 (2), Rocha 2 (1), De Toledo 3, Zsitnyikov 2, RACOTEA 4, Nikcevic 4. Csere: CORRALES (kapus), Pusica, Wisniewski, Tarabochia 1, Kwiatkowski, Ghionea 2 (1). Vezetőedző: Maneul Cadenas.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/4.