Harmadszor is: irány Köln!

2016. április 30. 19:22
Rettentő erősen kezdett a Vardar Szkopje, a heroikusan küzdő Veszprém a 39. percben vezetett először. Ilic és Nagy gólparádéjával döntetlen lett a vége, az MVM így idén is ott lesz a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében.

Az idény eddigi legfontosabb meccse várt a veszprémi kézisekre, akik háromgólos előnnyel várták a Vardar Szkopje elleni Bajnokok Ligája negyeddöntő visszavágóját. A magyar bajnokcsapat zsinórban harmadik, macedón riválisa pedig első kölni négyes döntős részvételére készült.

Fotók: Tál Dominik - vehirsport.hu - További meccs előtti fotókért kattintson a képre!

A Tatabánya elleni hét eleji bajnokin két góllal visszatérő Christian Zeitz kimaradt a bakonyi keretből, a túloldalon azonban ott volt az első találkozót sérülés miatt kihagyó Filip Lazarov.

További meccsfotókért kattintson a képre!

Természetesen telt ház fogadta a feleket, az „O” szektor tagjai már húsz perccel a kezdés előtt elfoglalták helyüket, s azonnal fergeteges buzdításba kezdtek. A Veszprém Aréna előtti téren elhelyezett óriáskivetítőnél szintén hatalmas tömeg gyűlt össze, tehát két fronton is ezrek szorítottak a kedvencekért.

Az exveszprémi Sterbik Árpádot hatalmas taps, Alem Toskicot és Ilija Abutovicot pedig jókora füttyszó fogadta a Vardar bevonulásakor. Talán megjegyezni sem kell: a veszprémiek érkezésekor szinte felrobbant a csarnok a hangorkántól. A vezérszurkolók piros és fehér kartonokból kirajzolták az F4 feliratot a május végi kölni Final Fourra utalva.

Nyitott védekezéssel kezdett a Szkopje, amely ellen elhibázta első támadását az MVM, ám Gyibirov góllal fejezte be az ellentámadást. A durva védekezéséről hírhedtté vált Toskicot már a 2. percben kiküldték két percre miután csúnyán arcon ütötte Nagyot. Az első hazai találatot Ilic szerezte hétméteresből, gyorsan jött azonban a válasz Gyibirovtól. Sterbik jól védett, Nagy és Terzic kisbüntetése után Karacic és Dujsebajev révén ledolgozta hátrányát az ellenfél (9. perc: 1:4). Ilic a második hétméteresét is biztos kézzel értékesítette, Karacic és Siskarjov találata után azonban néhány pillanatra már a Vardar állt továbbjutásra. Tíz perc után Nagy szerezte a Veszprém első, majd rögtön a második akciógólját is (4:6).

A lett játékvezetők sorra fújták a kiállításokat és a hétmétereseket is, amelyeknél Gyibirovhoz hasonlóan Ilic is hibázott. A macedón bajnok kiválóan megszervezte védekezését több alkalommal is hibázásra kényszerítve a veszprémi támadókat. A 17. percben Iváncsik volt eredményes megkülönböztető mezben, Karacic azonban kihasználta, hogy átmenetileg üres volt a magyar kapu (18. perc: 6:10). Alilovic többször is védett, együttese mindent elkövetett a felzárkózásért, de továbbra is három-négy gól volt a Vardar előnye (24. perc: 8:12). Nagyon kellett a hajrában Marguc higgadtsága, aki mindhárom büntetőjét értékesíteni tudta. Miként Nagy bombája is, amellyel beállította a 12:14-es félidei állást.

A veszprémi csapatkapitány a második játékrészt is góllal kezdte, melyre gyorsan válaszolt Maqueda. A házigazda rátett még egy lapáttal: Lékai egyetlen gólra csökkentette a különbséget, majd Palmarsson egyenlített (34. perc: 15:15). A Sabaté-csapat kétszer is emberhátrányba került, de így is tartani tudta az egált (18:18). Ehhez az első gólját szerző Sulic mellett az az Alilovic is kellett, aki a cserepadról befutva futballkapusokat megszégyenítő vetődéssel védett. Lékai révén a 39. perc végén vezetett először a magyar bajnok, amit egy emberként ünnepelt a végig eksztázisban szurkoló hazai tábor. Nagy ötödik bombája után már kettő volt közte, de egy pillanatra sem lehetett hátradőlni. A Sterbiket váltó Angelov két hárítással mutatkozott be, Cindricnek és Dujsebajevnek köszönhetően ismét egált mutatott az eredményjelző (44. perc: 20:20).

Újra megléptek kettővel a bakonyiak, de megnyugtató előnyről szó sem lehetett a macedónok továbbra is ott loholtak vendéglátójuk nyakában (48. perc: 24:23). Ilic fontos pillanatokban kapta el ismét a fonalat, s talált be zsinórban háromszor is. A szerbhez hasonlóan Nagy is hat találatnál járt tízzel a vége előtt. A nyáron Szegedre igazoló Gorbok viszont először volt eredményes Raúl Gonzalez időkérése után. Sulic és Dujsebajev „pengeváltását” követően aztán Sabaté is letette a zsűri asztalra a „T” betűs táblát. Jött Dujsebajev, héttel a lefújás előtt egyenlő állásról folytatták a hatalmasat harcoló felek (26:26). Az 57. minutumban is nyitott volt a találkozó, illetve a továbbjutás kérése. Brumen ugyanis visszavette a vezetést az övéinek, ráadásul Ugaldét kiállították két percre. A hajrá azonban Ilic klasszisáról szólt, a remeklő balátlövő újabb hárommal gyarapította góljai számát. Az utolsó percben Manaszkov juttatta vezetéshez az övéti, de Ilic megőrizte a csapat idei hazai veretlenségét (30:30). Az MVM Veszprém zsinórban harmadszor jutott be a kölni négyes döntőbe.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
MVM Veszprém–Vardar Szkopje 30:30 (12:14)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Sondors, Licis (lettek).
Veszprém: ALILOVIC – Marguc 4 (4), NAGY L. 7, Sulic 2, Palmarsson 2, ILIC 9 (2), Ugalde 1. Csere: Schuch, Terzic, Sliskovic, Iváncsik 1, LÉKAI 4, Nilsson, Gulyás. Vezetőedző: Javier Sabaté.
Szkopje: Sterbik – SISKARJOV 4, Maqueda 1, Abutovic, TOSKIC 3, CINDRIC 4, Gyibirov 3. Csere: Angelov (kapus), Gorbok 1, Marsenic, Brumen 2, Sztojlov 1, Karacic 3. DUJSEBAJEV 5, , Manaszkov 3 (2). Vezetőedző: Raúl Gonzalez.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/2.
Továbbjutott: a Veszprém, 59:56-os összesítéssel.