Kapás Boglárka aranyérmes 800 méter gyorson

2016. május 19. 19:30 // Forrás: MTI
Kapás Boglárka aranyérmet nyert 800 méter gyorson a Londonban zajló vizes Európa-bajnokság úszóversenyeinek csütörtöki napján.

Az UTE 23 éves versenyzője, aki 2012-ben Debrecenben arany-, két évvel később Berlinben pedig bronzérmes lett ezen a távon, 8:21.40 perces idejével mindössze 19 századdal maradt el saját országos csúcsától.

Kapás a táv negyedéig a harmadik helyen tempózott, de féltávnál már az élen haladt. Onnantól kezdve fokozatosan növelte az előnyét, s még hajrában sem tudták megközelíteni.

"Nagyon jól összerakott úszás volt. Sose éreztem magam ennyire jó formában, de jobb időt szerettem volna elérni. Ehhez ennél gyorsabban kell kezdeni" - értékelt Kapás.

Kapás Boglárka a 800 méteres gyorsúszás döntőjében az úszó, műugró és szinkronúszó Európa-bajnokságon a London Aquatics Centerben 2016. május 19-én. A sportoló aranyérmet nyert. MTI Fotó: Kovács AnikóKapás Boglárka a 800 méteres gyorsúszás döntőjében az úszó, műugró és szinkronúszó Európa-bajnokságon a London Aquatics Centerben 2016. május 19-én. A sportoló aranyérmet nyert. MTI Fotó: Kovács Anikó

Ez volt a magyar úszók harmadik aranyérme a londoni kontinensviadalon, az előző kettőt Hosszú Katinka nyerte 400 méter vegyesen és 200 méter háton.