Hosszú Katinka megvédte címét 200 méter vegyesen

2016. május 19. 19:41 // Forrás: MTI
Hosszú Katinka címét megvédve aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a Londonban zajló vizes Európa-bajnokság úszóversenyeinek csütörtöki napján.

A Vasas 27 éves sportolója már pillangón is elsőként fordult, de igazán háton húzott el a mezőnytől, előnyét pedig végig megőrizte, végül 2:07.30 perccel csapott elsőként a célba.

Hosszú ebben a számban sorozatban negyedszer nyert a kontinensviadalokon, s pályafutása 12. Eb-aranyérmet szerezte. Londonban harmadszor győzött, ugyanis ezt megelőzően 400 méter vegyesen és 200 méter háton is győzött.

A finálé másik magyar résztvevője, Verrasztó Evelyn 2:12.91 perccel ötödik lett.

Hosszú Katinka a 200 méteres vegyesúszás döntőjében az úszó, műugró és szinkronúszó Európa-bajnokságon a London Aquatics Centerben 2016. május 19-én. A sportoló címét megvédve aranyérmet nyert. MTI Fotó: Kovács AnikóHosszú Katinka a 200 méteres vegyesúszás döntőjében az úszó, műugró és szinkronúszó Európa-bajnokságon a London Aquatics Centerben 2016. május 19-én. A sportoló címét megvédve aranyérmet nyert. MTI Fotó: Kovács Anikó