Véleménye szerint sokan félreértik a műfaj lényegét, hiszen nem a férfiaknak szól, hanem elsősorban belső lényegünknek.
– Nagyon sok előítélet lengi körül a hastáncot, a legtöbbjük távol áll az igazságtól. Tévhit, hogy az éhes férfiszemek kielégítésére született - mondja a klasszikus orientális táncos, aki szerint a hastánc a lélek tánca, összetett és mély érzéseket tolmácsol.
- Mi európaiak nagyon félreértjük az arab kultúrát, mert a saját értékrendszerünkből indulunk ki. A nők szerepe teljesen más ott, mint nálunk, de ez nem jelenti azt, hogy ez nekik nem felel meg. A csador nem átok – mondja Szabina, de egyértelművé teszi, hogy csak akkor, ha az ember beleszületik abba a kultúrába.
- A hastáncosok között vannak, akiknek a közönség szórakoztatása a legfontosabb és vannak, akik úgy tekintenek rá, mint igazi művészetre. Én az utóbbi híve vagyok és ennek szellemében foglalkozom a tanítványaimmal is. Ez nagyon kemény munkát jelent. A tánc rengeteg technikai elemből áll össze, a csípőnket 24 különféle módon mozgathatjuk, a táncmozdulatok kombinációja pedig a végtelenbe nyúlik. A hastánc lényege, hogy ellentétben más táncokkal a belső izmainkat mozgatjuk és kisugározzuk belső energiáinkat. Egy jól megkomponált koreográfia némi improvizációval szinte minden érzelmet képes kifejezni.
Szabina szerint bárki megtanulhatja ezt a lelket és testet összekovácsoló táncot, ha erre belső késztetést érez. - Engem azonnal magával ragadott, amikor először alkalmam volt átérezni a varázsát – meséli.