Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 24. Emma
Veszprém
2°C
2024. november 24. Emma
Veszprém
2°C

Innovációs konferencia az egyetemen

2009. október 16. 9:56 // Forrás: Pannon Egyetem
A Pannon Egyetemen a régió gazdasági szereplői és több neves szakember ismertette a régió innovációs lehetőségeit.

A Pannon Egyetemen 2009. október 2-án megrendezésre került az Innovációs folyamatok és lehetőségek a Közép-dunántúli Régióban című konferencia az egyetem és a Közép-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség veszprémi irodájának közös szervezésében. Az eseményen számos kis- és középvállalkozás, multinacionális cég, valamint irányító szervezet képviseltette magát. A konferencia során a Közép-dunántúli Régió gazdasági szereplői és az irányító szervezetek közül több neves szakember ismertette a régió innovációs tevékenységeit és pályázati lehetőségeit.

A rendezvény levezető elnöke Farkas András, az Ökopolisz Klaszter elnöke volt. A konferencia résztvevőit Szedlák Attila, a Veszprém Megyei Önkormányzat Pénzügyi és Ellenőrzési Bizottságának alelnöke köszöntötte, majd az előadás sorozatot Dr. Vass Ilona, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal elnökhelyettese nyitotta meg. Az elnökhelyettes asszony rámutatott, mennyire fontos egy intézmény számára, hogy a szabadalmak intézményi kézben maradjanak, illetve hogy minél több és hatékonyabb együttműködés jöjjön létre intézmény és cég között, hiszen csak összefogva, közös munkával lehet valóban hatékony eredményeket elérni a kutatás-fejlesztés és az innováció területein.

Az intézmény rektora, Dr. Rédey Ákos előadásában kiemelte, hogy "a jövőben az innováció-vezérelt fejlődésnek kell meghatározónak lennie a Pannon Egyetem életében". Ezért az egyetem feladata az, hogy az elért eredményeket piacra vigye. Ahhoz, hogy az egyetem egyre jelentősebb gazdaságélénkítő szerepet tudjon vállalni a Közép-dunántúli Régióban, a régió gazdasági szereplőivel való együttműködések kiszélesítése kiemelten fontos. A rektor kifejtette, hogy az egyetem alaptevékenységének fenntartásához nem elegendő az állami támogatás. A fennmaradó költségek fedezésére ezért külső forrásokat kell felkutatni; a hazai és uniós pályázati lehetőségeket pedig ki kell használni. A Pannon Egyetem pályázati sikerei eddig is jelentősek; a közelmúltban elnyert támogatások összege megközelíti a hét milliárd forintot. A Pannon Egyetem Intézmény Fejlesztési Tervének egyik kiemelt célja, hogy a régión belül betöltse az innováció-vezérelt Tudásközpont szerepét.


Dr. Rédey Ákos rektor

A rektor hangsúlyozta, hogy ennek a Tudásközpontnak önfenntartóvá kell válnia. E cél érdekében az egyetem az elmúlt évben tudáscentrumokat, spin-off cégeket és klaszter együttműködéseket hozott létre. - Gazdaságélénkítő hatása van továbbá annak is – tette hozzá a rektor –, ha az egyetem egyre nagyobb hangsúlyt fektet a szabadalmakra.

Monszpart Zsolt, a Magyar Innovációs Szövetség általános elnökhelyettese előadását azzal zárta, hogy az oktatási intézmények egyik fontos feladata, hogy a tehetségeket időben kiemelje, hiszen a tehetséggondozás az egyik kulcsa az oktatási intézmények innovációs szerepvállalásának.

A konferencia második részében számos multinacionális vállalat, valamint kis- és középvállalkozás mutatkozott be kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének ismertetésével. Erdős András, a Continental Teves Magyarország Ipari Kft. Fejlesztési Központjának vezetője rámutatott annak fontosságára, hogy az egyetemeken biztosítani kell az öt éves MsC képzést a megfelelő munkaerő utánpótlás biztosítása céljából. Az egyetem ipari partnerei számítanak a jól képzett, felkészült munkaerő folyamatos áramlására. Balogh Sándor, az Ökoret Spin-off Zrt. igazgatói tanácsának tagja előadásában bemutatta, hogy az ÖKORET Egyetemi Tudásközpontban elért eredmények piacosítása miként történik a Spin-off Zrt-én keresztül és milyen visszacsatolási folyamatokra van lehetőség az oktatás irányába.

A konferencia sikerét mutatja, hogy az egyes előadások során és a szünetekben intenzív párbeszédek alakultak ki az előadók és a közönség között. A konferenciát színesítette Ocskay Gábor székesfehérvári jégkorong szakosztályvezető Innováció a sportban, és Dr. Varga Gábor, a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház főigazgató főorvosának Innováció és egészségügy című előadása, melyben az előadók a sport, illetve az egészségügy innovációval való kapcsolatát mutatták be.

(x)

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.