A környezet már első látásra is ideálisnak tűnik egy spiritualitásra nyitott művész számára, aki zenével segíti a gyógyulásra nyitott embertársait. A veszprémi völgy domboldalában fekvő ház természetközelisége is megnyugtatja az oda érkezőt, nem beszélve a házigazdáról.
- Gyerekkorom óta zenélek. Először a szájharmonika és a blues szerelmese voltam, majd rákaptam az ütőhangszerekre, gyűjtöttem őket, később egyre több különlegességre tettem szert – meséli Arnold. Végül is mindegy, hogy milyen hangszeren játszik, véli, hiszen a zene a lélekhez szól, bármilyen műfajról is legyen szó.
– Nem véletlen, hogy a sámánizmusban és egyéb ősi vallásokban is óriási szerepe van a zenének, és a ritmusnak, és főként a doboknak.
Arnoldnak van egy érdekes tálja, aminek fülét megdörzsölve a belé öntött víz hidegen pattogva fortyogni kezd, a tál eközben pedig kürthöz hasonló hangot ad ki magából.
– Azt tapasztaltam, műszaki emberként magam is csodálkozva, hogy a bronztál rézmarkolatát dörzsölve a hangok és a rezgések megnyugtatnak. A tál használata egyes keleti uralkodók kiváltsága volt régen. Ők a hosszú élet reményében dörzsölték – részletezi.
Keleti uralkodók a hosszú élet reményében dörzsölték a tálat
Ezután a házigazda lefektet a szőnyegre, ahol kerekded réztálak és egyéb hangeszközök vesznek körül. Becsukom a szemem, és ő hol a mellkasomra, hol a hasamra helyezi ezeket. Meg-megkongatja a testemen fekvő tálakat, melyek csilingelő, kongó-bongó hangon rezegtetik meg minden porcikámat. Csupán tíz percig tart a művelet, de egy órán át el tudtam volna viselni. Arnold magyarázatot is ad a hangmasszázs hatásaira.
– Emoto, egy keleti kutató, a víz kristályszerkezetét vizsgálva rájött, hogy a különböző hangok más-más módon hatnak a víz részecskéire. S mivel a testünk nagyrészt vízből áll, a zene hatással van az egész lényünkre.
A különböző hangok más-más módon hatnak a testünk nagy részét alkotó vízre