Vince névnap

Al-Attijah negyedszer, Svitko először

2017. augusztus 13. 17:28
MTI/vehirsport.hu
Az autósoknál a papírformának megfelelően a katari Nasszer al-Attijah, míg a motorosoknál a szlovák Stefan Svitko nyerte a 14. HunGarian Baja tereprali világkupa-futamot.

„Nagyon örülök neki, hogy negyedszer is nyerni tudtam Magyarországon – attól kezdve szeretem ezt a versenyt, hogy 2008-ban először itt jártam. Nem volt könnyű, egyáltalán nem – végig koncentrálni kellett, annyira, hogy a vasárnapi első szakasz végén azon kaptam magam, hogy elfelejtettem inni. De az időjárás jó volt, a pálya jó volt, sok szurkolót láttunk az út szélén, és az autónk is tökéletesen működött. Úgyhogy élveztük nagyon” – nyilatkozta a kétszeres Dakar-győztes Nasszer al-Attijah.

Vasárnap kétszer 98 kilométert kellett megtenniük a mezőny tagjainak, a délelőtti kör után a katari már több mint 3 perces előnnyel vezetett, így az utolsó szakaszon már egy második hely is elég volt neki a biztos sikerhez.

Fotó: HunGarian BajaFotó: HunGarian Baja

Az autósoknál a legjobb magyar páros, Lónyai Pál és Horn Albert összetettben a kilencedik helyen végzett 41 perces hátránnyal.

A motorosoknál a szlovák Stefan Svitko először indult a HunGarian Baján, és egyből megnyerte a viadalt. A szlovák versenyző az összes szakaszon az élen végzett még úgy is, hogy vasárnap délelőtt ötven kilométerrel a rajt után kicsúszott alóla a motor, harminc kilométerrel a cél előtt pedig elment a hátsó féke.

Az idei, péntektől vasárnapig tartó HunGarian Baja versenyen a résztvevők pénteken egy 11 kilométeres etapot teljesítettek, majd szombaton kétszer 140 kilométer, vasárnap pedig kétszer 98 kilométer várt rájuk.

Az első HunGarian Baja futamot 2004-ben tartották Veszprém környékén, majd 2010 után, öt év kihagyást követően 2015-ben tért vissza a verseny a városba. Azóta sorozatban három éve Veszprém és környéke ad otthont a világkupa-futamnak.

HunGarian Baja vk-futam, végeredmény:

autósok:
1. Nasszer al-Attijah, Mathieu Baumel (katari, francia, Toyota Hilux) 5:24:54 óra
2. Mikko Hirvonen, Andreas Schulz (finn, német, Mini John Cooper) 3:38 perc hátrány
3. Jakub Przygonski, Tom Colsoul (lengyel, belga, Mini John Cooper) 8:02 p h.
...9. Lónyai Pál, Horn Albert (magyar, Porsche Macan) 41:21 p h