Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Még az ötödik hely is elérhető a magyarok számára

2019. január 21. 11:10 // Forrás: MTI
A magyar férfi kézilabda-válogatott számára még az ötödik hely is elérhető a német-dán közös rendezésű világbajnokságon, amelynek középdöntőjéből két játéknap van hátra. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

A herningi II. csoportban hétfőn két, szerdán három mérkőzést játszanak, s még számos forgatókönyv elképzelhető. Az biztos, hogy a magyarok nem végezhetnek az első, a második és a hatodik helyen.

Amennyiben a Csoknyai István, Vladan Matics kapitánypáros csapata szerdán legyőzi az előző világbajnokságon ezüstérmes norvégokat, harmadik is lehet a csoportban, és az ötödik helyért játszhat. Ehhez az is kell, hogy hétfőn Norvégia ne győzze le az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországot.

Fotó: MTI/Illyés TiborFotó: MTI/Illyés Tibor

Pontegyenlőség esetén először az egymás elleni eredmény, másodszor a gólkülönbség, harmadszor pedig a szerzett gólok száma rangsorol. Utóbbi két kitétel akkor válik fontossá a magyarok számára, ha a norvégokkal vagy/és Egyiptommal azonos pontszámmal zárnak. Legalább két-, de inkább háromgólos sikerre lenne szükség a skandinávok ellen.

A magyarok két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárták a csoportkört Koppenhágában, a középdöntőben szombaton 25-22-re kikaptak az olimpiai bajnok Dániától, vasárnap 26-21-re legyőzték az Afrika-bajnok Tunéziát, a Norvégia elleni meccs pedig szerdán 18 órakor kezdődik.

A középdöntő-csoportok első és a második helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Némi előnyt jelent, hogy utolsó középdöntős meccse előtt a magyar válogatott tudni fogja, milyen eredményt kell elérnie a helyosztóra jutáshoz.

A norvégokkal szembeni döntetlen vagy vereség esetén magyar szemszögből még nagyobb hangsúlyt kapnak Egyiptom eredményei. Az erőviszonyok szerint az olimpiai bajnok és társházigazda Dániától kikap, szerdán Tunézia ellen viszont győzelemre számíthat a Telekom Veszprémet is irányító David Davis szövetségi kapitány csapata.

Az észak-afrikai ország és válogatottja kapcsán mindig érdemes megemlíteni, hogy házigazdája lesz a következő világbajnokságnak, illetve Hasszan Musztafa, a nemzetközi szövetség (IHF) 18 éve regnáló elnöke egyiptomi, ezért sosem lehet kizárni, hogy a csapat sportdiplomáciai okokból segítséget kap a fontos mérkőzéseken, akár az ellenfelektől, akár a játékvezetőktől.

Amennyiben az erőviszonyoknak leginkább megfelelő forgatókönyv érvényesül, a magyar és az egyiptomi együttes is három ponttal zárja a középdöntőt, akkor - a csoportkörben elért egymás elleni döntetlen miatt - a gólkülönbség, vagy a több lőtt gól számít majd.

A kölni I. csoportban egyedül a címvédő franciák elődöntőbe jutása tűnik biztosnak, az Európa-bajnok spanyol és a horvát válogatott kimondottan nehéz helyzetben van, Brazília pedig meglepetést szerezhet, utóbbi három csapat közül kerülhet ki a magyarok ellenfele a hetedik helyért sorra kerülő mérkőzésen.

Az I. csoport további programja

hétfő:
Spanyolország-Brazília 18.00
Horvátország-Németország 20.30

szerda:
Brazília-Izland 15.30
Németország-Spanyolország 18.00
Franciaország-Horvátország 20.30

Az állás: 1. Franciaország 7 pont/4 mérkőzés, 2. Németország 5/3, 3. Horvátország 4/3, 4. Spanyolország 2/3 (81-81), 5. Brazília 2/3 (72-84), 6. Izland 0/4

A II. csoport további programja

hétfő:
Svédország-Norvégia 18.00
Egyiptom-Dánia 20.30

szerda:
Egyiptom-Tunézia 15.30
Magyarország-Norvégia 18.00
Dánia-Svédország 20.30

Az állás: 1. Dánia 6 pont/3 mérkőzés (91-70), 2. Svédország 6/3 (95-77), 3. Norvégia 4/3, 4. Magyarország 3/4, 5. Egyiptom 1/3, 6. Tunézia 0/4

vehirsport.hu
további cikkek
Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton úszás Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton Érdekes összehasonlítást készített a világ úszással foglalkozó vezető szakportálja, a swimswam, amely mások mellett már a párizsi Európa-bajnokságon, illetve a csendes-óceáni térség bajnokságán született eredményeket is figyelembe véve megvizsgálta, milyen különbségek alakultak ki az elmúlt két évben a legjobbak között - ez alapján Kós Hubert magabiztosan, Milák Kristóf szűken vezet legerősebb számában az olimpiáig tartó út felénél. tegnap 13:50 Atlétikai Világdöntő: hat egyéni induló és két vegyes váltó képviseli a magyar színeket atlétika Atlétikai Világdöntő: hat egyéni induló és két vegyes váltó képviseli a magyar színeket Egyéniben hat versenyzőnek, illetve a 4x100-as és a 4x400 méteres vegyes váltónak szurkolhatnak a magyar nézők szeptember 11-13-án a Zsivotzky Gyula Nemzeti Atlétikai Központban első alkalommal sorra kerülő atlétikai Világdöntőn. tegnap 13:37 Szoboszlai szerint lehet, hogy lassan változtatni kell a büntetőjén labdarúgás Szoboszlai szerint lehet, hogy lassan változtatni kell a büntetőjén Szoboszlai Dominik vasárnap este a 99. percben mentett pontot csapatának, a Liverpoolnak a Newcastle United elleni idénynyitón - a magyar válogatott kapitánya a tökéletesen kivitelezett büntető után azt nyilatkozta, lehet, hogy a jövőben változtatnia kell majd. tegnap 13:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.