11°C
11°C

Számolni kell velük

2019. július 11. 15:27 // Forrás: SVSE / Stupián Anikó
Mozgalmas, eredménnyel teli időszaknak élhette meg július elejét a veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE), ugyanis versenyzőik a győri junior válogatott viadal mellett a VEDAC által életre hívott Balaton Bajnokságon is ügyesen szerepeltek.

Szép eredmények a junior korúak válogatott megmérettetésén

Július 7-én Győr biztosított otthont a szlovák, cseh, szlovén, illetve magyar négyes viadalnak, amelyen a versenyszámokban országonként mindösszesen 2-2 fő képviselhette hazáját. Az SVSE kötelékéből öt versenyző kapott meghívást a viadalra.

Varga Gréta Barbara 1500 m-en indult, és nagy taktikai versenyben biztosan szerezte meg az aranyérmet. Molnár Attila nagyszerű futással végzett a második helyen 400 méteres síkfutásban. Szintén másodikként ért célba Magyar Veronika 3000 m-es akadályfutásban. A harmadik helynek örvendhetett Zetnyai Ákos az 5000 méteres versenyszámában. Felber Balázs pedig 3000 m-es akadályfutásban hatodik lett.

Nagy volt az öröm - Fotók: SVSE / Stupián AnikóNagy volt az öröm - Fotók: SVSE / Stupián Anikó

A megmérettetést követően Tóthné Stupián Anikó, az SVSE vezetője, illetve edzője hangsúlyozta, büszkék tanítványaira: nagy sikerként könyvelték el, hogy öt versenyzővel vehettek részt a viadalon.

Jó szereplés a VEDAC által életre hívott versenyen

Július 6-án, szombaton rendezte a VEDAC a 61. Nemzetközi Atlétikai Balaton Bajnokságot a városi stadionban, amelyen az SVSE sportolói is rajtvonalhoz álltak. Számos szép eredmény született. Az aranygyűjtésben a női versenyzőik jártak élen, a Kéri-testvéreken mellett Hadnagy Zsóka és Birnbauer Dalma is a legfényesebb medált hozta el.

Kéri Bettina a Szuper Liga 200 m-es futamát, s egyben a Patinszki András Emlékversenyt is megnyerte magabiztos futással (0:25,20). Nővére, Bartha-Kéri Bianka is fölényesen diadalmaskodott 800 méteren (2:07,37). A még serdülőkorú Birnbauer Dalma a női 3000 m-es futásban ért célba elsőként (11:40,59). Az Ifjúsági Liga 400 m-es gát számában Hadnagy Zsóka sem talált legyőzőre, ideje 1:04,44 lett. A Szuper Liga 800 méteres versenyén egyéni csúccsal zárt az ötödik helyen Bányai Petra (2:13,03), illetve a hatodik helyen Göncz Anna (2:14,23). Berzsenyi Kata 200 m-en pedig a Felnőtt Liga versenyén lett nyolcadik (0.27,4).

Kéri Bianka ismét kitett magáértKéri Bianka ismét kitett magáért

A férfiaknál Szögi István 3000 méteren idei legjobb eredményével (8:28,7) állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, aki így egyben a Serényi István Emlékverseny győztese is lett. Kiss Gergő is az idei legjobbját futotta 800 méteren, ami ezúttal a második hely megszerzéséhez volt elég (1:48,44). Nick Márton a Szuper Liga 3000 m-es akadály-futamában szintén másodikként futott be (9:37,39).

A serdülő korúak versenyén - 100 méter gáton - pedig az először induló Felber Farkas lett hatodik (0:15,58).

Fontos megemlíteni, hogy a verseny kiváló bemelegítésnek szolgált Kéri Bettina számára, hiszen a tehetség, két napra rá (július 9-én) utazott el az U23-as Európa-bajnokságra, amelyen 100 m-en, illetve a 4x100-as váltóban versenyez.

Büszkék lehetnek a kicsik eredményeire is

Július 3-án rendezte a VEDAC a Kis-Balaton bajnokságot, a 61. Balaton Bajnokság felvezetőjeként, amelyen négy versenyszámból válogathattak a gyermek sportolók: 60 m, 600 m, távolugrás, illetve kislabda hajítás. Az U11-es és U13-as korosztályban jeles eredményeket értek el az SVSE csöppségei.