2020. február 24. // Mátyás névnap

Huszonkilencedik bajnoki címét gyűjtötte be Szolnoki Olivér

2019. szeptember 24. 10:39
Megyeszékhelyünk 21 éves biliárdos tehetsége, Szolnoki Olivér felnőtt kategóriában tizenharmadik, összességében pedig huszonkilencedik magyar bajnoki címét gyűjtötte be szeptember 15-én a Budapesten rendezett pool biliárd 8-as országos megmérettetésen.

Szeptember 15-én fővárosunkban rendezték meg a pool biliárd 8-as országos bajnokság idei megmérettetését. Városunk fiatal tehetsége, Szolnoki Olivér felnőtt korosztályban a 13., míg összességében 29. magyar bajnoki címéért szállt harcba.

Szolnoki Olivér tizenháromszoros felnőtt magyar bajnok lett (archív fotó)Szolnoki Olivér tizenháromszoros felnőtt magyar bajnok lett (archív fotó)

Olivér az első körben egy igazán nehéz meccset nyert meg 6:5-re a többszörös szenior Eb-érmes szegedi Nagy Csaba ellen. Ezt követően azonban már belejött a játékba: nem igazán tudták megszorítani. Előbb egy 6:1-es, utóbb pedig 6:2-es győzelemmel jutott a negyeddöntőbe.

Mindezek után két 6:1-es diadallal rukkolt elő az ifj. Mirk Tibor, majd Baláti Róbert ellen, végül a döntőben pedig 6:2 arányban múlta felül a rutinos Kecskés Gyulát.

Győzelmével Szolnoki így 13. felnőtt egyéni ob-címét szerezte meg, illetve a magyar ranglista első helyét is visszaszerezte.

Simon Dani
Kovács Bálint

További cikkek

Ötödik hely a görög fővárosban
Ötödik hely a görög fővárosban
A görög fővárosban, Athénban január 16. és 19. között rendezett pool-biliárd tornán városunk ifjú tehetsége, Szolnoki Olivér az előkelő ötödik helyen végzett.
Parádés győzelemmel kezdte az évet Szolnoki Olivér
Parádés győzelemmel kezdte az évet Szolnoki Olivér
Városunk tehetsége, Szolnoki Olivér végletekig kiélezett küzdelem után diadalt aratott az oszták Wolfsbergerben január 4. és 5. között rendezett X-mas Open biliárd megmérettetésen.
Továbbra is Európa legjobbjai közt
Továbbra is Európa legjobbjai közt
A november 7. és 9. között Törökországban rendezett Euro Tour Antalya Open biliárd megmérettetésen újabb 9. helyezéssel biztosította be helyét városunk tehetsége, Szolnoki Olivér az európai ranglista legjobb tizenhat játékosa között.
Szolnoki Olivér az európai ranglista 14. helyén!
Szolnoki Olivér az európai ranglista 14. helyén!
Az október 10. és 12. között rendezett pool-biliárd Euro Tour Open ausztriai állomásán elért kilencedik helyezéssel megyeszékhelyünk fiatal biliárdos reménysége, Szolnoki Olivér az európai ranglista tizennegyedik helyére lépett elő.
Hollandiában ötödik lett
Hollandiában ötödik lett
A királynék városának fiatal biliárdos reménysége, Szolnoki Olivér az előkelő ötödik helyen végzett az augusztus 1. és 3. között Hollandiában rendezett Euro Tour Veldhoven Open pool-versenyen.
2020. február 24. // Mátyás névnap