A HOYA nevetett a végén

2019. október 20. 1:20
Komédiába illő végjáték, illetve hosszabbítás után végül megőrizte hazai hibátlan mérlegét a HOYA a vendég Vasas Akadémiával szemben szombaton este a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjának negyedik fordulójában.

Sorozatban harmadik hazai győzelmét készült begyűjteni a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém szombaton este a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjának negyedik fordulójában, amelyben a Vetési Gimnázium sportcsarnokában vendégül látott ellenfele nem más, mint az exveszprémi Faragó Péter vezette Vasas Akadémia együttese volt.

A csapatkapitány, Medve Máté pontra váltott büntetőivel vette kezdetét az összecsapás. Az első tripla is utóbbi kosaras nevéhez fűződik, akit Szabó Péter követett a sorban (3. perc: 7-2). Körtélyesi egymást követő két hármásával nem hagytuk magunkra zárkózni fővárosi riválisunkat, ráadásként pedig a Pest megyei Boros mindkét büntetőjét is elszalasztotta.

Füzi triplájával a 8. percben is tartotta a Veszprém ötpontos előnyét (15-10), Kovács duplája után a vendégek vezetőedzője, Faragó Péter pedig időt is kért. Az első negyed hajrájához közeledve Madár Andris is feliratkozott a hazai pontszerzők közé, ugyanakkor némi rövidzárlat érte a HOYÁT hátul. Azonban Körtélyesi, majd Kovács jóvoltából előnnyel zárhatták a játékrészt a bakonyiak (10. perc: 23-20).

Pörgős játékot ígért a második negyed, viszont a hibák nem maradtak el egyik oldalon sem. Madár parádés passza Medvét találta meg, pontra váltanuik az "egyetemistáknak" azonban nem sikerült az ígéretes helyzetet (14. perc: 30-27). Kovács Ádám sajnos mindkét megítélt büntetőjét elhibázta, Madár betörése után viszont a Veszprém csapatkapitánya egy triplával zárta az akciót (33-27).

Füzi betalált, Medve hibázott, Völgyi büntetői után pedig már héttel vezettek a Mérész-tanítványok (17. perc: 37-30). Szabó Péter masszív-agresszív védekezése, majd labdaszerzése után Füzihez passzolta a játékszert, akinek keze szerencsére nem remegett meg (41-34). Ötven másodperccel a nagyszünet előtt Czirbus tüzelt, a Vasas vezetőedzője Faragó pedig reklamálásért büntetést kapott. Medve élt az adódó lehetőséggel, aki után még ráadásként Füzi volt eredményes; tízpontos előnnyel vonulhatott pihenőre a HOYA-PE Veszprém (20. perc: 46-36).

Ismét családias hangulatot varázsolt a Vetési Gimnáziumba a helyi publikum (archív fotó)Ismét családias hangulatot varázsolt a Vetési Gimnáziumba a helyi publikum (archív fotó)

A fővárosi Csík triplájával kezdődött a második félidő, Völgyi azonban rögvest felelt is rá. Szabó akcióból és büntetőből sem hibázott, így a 23. percben már tizenkettővel ment a helyi csapat (51-39). Körtélyesi egy triplával, egy labdaszerzéssel, majd ismét egy hármassal rázta fel a hazai közönséget (26. perc: 57-44).

Az Akadémia percei következtek a mérkőzésen, kilenc pontot szereztek sorozatban, amíg mi sajnos egyet sem; a veszprémi vezetőedző, Mérész Csaba időt is kért gyorsan (28. perc: 57-53). Czirbusnak azonban nemcsak a labdát sikerült megszereznie, hanem egyben meg is törte a bakonyi pontcsendet. Völgyinek köszönhetően pedig négypontos fórral vághattunk neki az összecsapás utolsó negyedének (30. perc: 61-57).

Hazai részről Füzi pontjaival kezdődött az utolsó játékrészt. Madár triplája pedig úgy kellett, akár egy falat kenyér. Czirbus József egy kérdéses játékvezetői ítélet után kipontozódott. Csík triplájával kettőre zárkóztak a vendégek, ekkor zendített hatalmas buzdításba közönségünk: Füzi Róbert egyből egy kétpontossal hálálta meg (69-64). Körtélyesi érkezett a helyére, aki rögtön labdát is szerzett.

Saját helyzetünket megnehezítve izgalmassá tettük a találkozó hajráját. Kovács azonban magára vállalta a vezérszerepet: előbb egy kétpontossal, utóbb egy triplával szolgálta ki a publikumot (37. perc: 74-68). Körtélyesi nagyszerű helyezkedés után Madárhoz juttatta a labdát, akinek hármasa eldönteni látszott a találkozó sorsát (78-69). Mondom ezt én; egy perc alatt egyre zárkózott a Vasas (80-79).

Medve pontra váltotta büntetőit, az igazi izgalom azonban csak ekkor következett: a játékvezetők Füzit látták szabálytalannak, így a fővárosiak háromszor állhattak oda a büntetővonalhoz. Moravcsik pedig higgadt maradt, így döntetlennül zártuk a negyedik játkrészt (82-82), következhetett a hosszabbítás.

Völgyi, majd Körtélyesi is betalált a ráadásban, de a Faragó-csapat is tarotta a lépést (32. perc: 85-84) Medve büntetőivel továbbra is a Veszprémnél volt az előny, Körtélyesi Gergelyt ötödik hibája után azonban elvesztettük: pontra váltott büntetőkkel fordított a Vasas (33. perc: 87-88). Völgyi ezek után tört be, s szerzett egy kétpontost fürgén. Azonban a fővárosiak sem hibáztak.

Mucza jóvoltából 91-90 állt az eredményjelzőn fél perccel a vége előtt; Faragó időt is kért. Büntetővel egyenlített a Vasas... A csapatkapitány, Medve Máté végül azonban eldöntötte az összecsapást; higgadt kézzel és fejjel értékesített egy büntetőt, így nyert a Veszprém 92-91-re.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém–Vasas Akadémia  92-91 (23-20, 23-16, 15-21, 21-25, (10-9))
Veszprém, Vetési Gimnázium sportcsarnoka, 300 néző. Vezette: Jurák, Szakáll, Stánicz.
Veszprém: Völgyi 9, Körtélyesi 15/9, Medve 14/6, Szabó P. 5, Mucza 2. Csere: Füzi 14/6, Madár 10/6, Czirbus 11, Kovács Á. 12/3. Edzőik: Mérész Csaba, Baksa Szabolcs.
Vasas: Moravcsik 15, Boros 8/3, Debreceni 15, Sólyom 7/3, Kelenföldi 6. Csere: Csík Ri. 23/6, Barócsi 11/3, Csík Ro., Steier 6/6. Edző: Faragó Péter.

Így értékelte a látottakat

Mérész Csaba a HOYA-PE vezetőedzője: – Nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl. Igaz, sokszor a saját helyzetünket nehezítettük meg, de úgy gondolom, a végjátékban akár a Vasas is nyerhetett volna. Végül azonban sikerült itthon tartanunk a pontjainkat, ezért gratulálok a csapatunknak.

Kovács Ádám a HOYA-PE erőcsatára: – Elsősorban örülök a győzelmünknek, azonban nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy ez egy nagyon szenvedős siker volt. Át kell beszélnünk sok mindent, hiszen voltak periódusaink, amikor a támadásunk, valamint a védekezésünk sem működött. Össze nem törtünk, megyünk tovább és lelkiismerettel folytatjuk a munkát.