7°C
7°C

Öt veszprémi birkózó jutott az országos döntőbe

2019. október 28. 17:27 // Forrás: Janku Ferenc
Eredményesen szerepelt a veszprémi Centrum SE a szabadfogású birkózók területi diákolimpia döntőjében.

Tatabányán rendezték meg a közelmúltban a szabadfogású birkózók területi diákolimpia döntőjét, ahol a versenyzők az országos döntőbe kerülésért küzdöttek.

A Centrum SE nyolc fővel nevezett a megmérettetésre, akik szép eredményeket értek el.

Fotó: Centrum SEFotó: Centrum SE

Diák II. korosztályban Gáspár Bence (46 kg) és Szecsődi Máté (+69 kg) első helyezést ért el, Jámbor Levente (42 kg), Kék Milán (54 kg) és Tóth Konrád (58 kg) bronzérmet szerzett, Simon Domokos (38 kg) pedig a nyolcadik helyen végzett.

Diák I. korosztályban Jámbor Kristóf (58 kg) – súlyos sérüléséből felépülve – a dobogó második fokára állhatott, míg Márkus Roland (42 kg) az ötödik helyen zárt.

A diákolimpia országos bajnokságának döntőjébe öt versenyző kvalifikálta magát: Gáspár Bence, Szecsődi Máté, Jámbor Kristóf, Jámbor Levente és Tóth Konrád.

– Veszprém mellett immár Öskün és Ősiben is várjuk a birkózás iránt érdeklődő, nagy mozgásigénnyel rendelkező lányokat és fiúkat, 8-14 éves korig – mondta el portálunknak a csapat mestere, Janku Ferenc.