2020. január 26. // Vanda névnap

A veszprémi fiatalok itthon is legyőzték a Szpartak Moszkvát

A Telekom Veszprém U21-es csapata – Borut Mackovsekkel, Dejan Manaszkovval és Vladimir Cuparával kiegészülve – öt góllal legyőzte a mindössze nyolc mezőnyjátékost felvonultató vendég Szpartak Moszkvát a SEHA-liga kedd esti csoportmeccsén.

Kétfogásos kézilabdacsemege várta a Veszprém Arénába kedd délután kilátogató szurkolókat, ugyanis a késő esti (20.15) Telekom–Csurgó NB I-es ütközet előtt az U21-es együttes – a felnőtt kerethez tartozó Borut Mackovsekkel, Dejan Manaszkovval és Vladimir Cuparával kiegészülve – a Szpartak Moszkvát fogadta a SEHA-liga B csoportjában.

Mint ismert, a Gulyás Péter és Momir Ilics vezette „csikócsapat” szeptemberben óriási bravúrral idegenben már legyőzte a hatos utolsó helyén álló orosz gárdát, amely – vélhetően vízumproblémák miatt – mindössze nyolc mezőnyjátékossal és két kapussal érkezett a bakonyi megyeszékhelyre.

Öt-egyes védekezéssel, Manaszkovval a zavaró pozícióban kezdett a csoportot vezető Veszprém. Az első gólt is éppen a macedón a balszélső jegyezte labdaszerzést követően, amelyre a felnőtt orosz válogatott Vinogradov válaszolt szintén lerohanásból. Manaszkov másodjára is betalált, s Bodor is feliratkozott a gólszerzők közé (7. perc: 3-1). Rjabov és Jonov révén egyenlített a Szpartak, Cupara védésének, valamint Mackovsek és Bodor bombájának köszönhetően aztán ismét ellépet kettővel a házigazda (11. perc: 5-3).

Dejan Manaszkov tíz góllal segítette győzelemhez a csapatát - Fotók: Baumann BélaDejan Manaszkov tíz góllal segítette győzelemhez a csapatát - Fotók: Baumann Béla

A rivális nemrégiben kinevezett vezetőedzője, a korábbi válogatott klasszis, Oleg Kulesov időt is kért, tanítványai azonban továbbra sem találták Bodor átlövéseinek ellenszerét. Igaz, a játékrész derekánál kisebb porszem került a bakonyi gépezetbe, Kovaljov főszereplésével egyenlítettek is az oroszok (7-7).

A Gulyás-Ilics duó is időt kért, tanácsaik pedig meghallgatásra találtak, hiszen a fiatalok állva hagyták ellenfelüket, s zsinórban hatszor is betaláltak (24. perc: 13-7). Kulesov így már a második időkérési lehetőségét is kihasználta. Korsunov nyolcperces gólcsendet tört meg, Urbonas vezetésével a szünetig négyre zárkózott a Szpartak (17-13).

Hornyák és Manaszkov jóvoltából két veszprémi góllal indult a második felvonás, ismét hat lett tehát közte. Támadásban azonban többször is hibázott a Telekom, ezt kihasználva – Fokin vezetésével – mínusz háromra zárkóztak a moszkvaiak (35. perc: 21-18). A csereként beállt Nyikulin is kitett magáért, a meccs kétharmadához érve 23-21 állt az eredményjelzőn.

Ennél közelebb viszont nem engedte vendégeit a Veszprém, zsinórban Mackovsek, Hornyák, Bodor és Szuharev is megzörgette a hálót. Vinogradov faragott a különbségből, Mackovsek és Szűcs góljaival aztán eldőlni látszott az ütközet (46. perc: 29-22).

Tízzel a lefújás előtt, Szuharev bombája után alakult ki a legnagyobb különbség (31-23). A fiatal veszprémi gárda mellett a foghíjas Kulesov-csapat is rászolgált a dicséretre, hiszen kiválóan küzdve visszajött mínusz ötre, amiben Nyikulin kapus is jelentés szerepet vállalt (32-27). A végjátékban Palasics védésének és Manaszkov tizedik góljának is tapsolhatott a majd’ kétezres publikum. No meg a veszprémi fiatalok újabb nagyszerű győzelmének (37-32).

SEHA-liga, 7. forduló:
Telekom Veszprém–Szpartak Moszkva 37-32 (17-13)
Veszprém Aréna, 1800 néző. Vezette: Boricsics, Markovics (szerbek).
Veszprém: Cupara – Hornyák 6, Ilics Z. 3, Szűcs B. 3, Melnyicsuk, Bodor 5, Manaszkov 10. Csere: Palasics (kapus), Mackovsek 6, Szrnka 1, Szuharev 3, Dörnyei. Vezetőedző: Gulyás Péter.
Moszkva: Nungovitch – Fokin 5, Radojevics, Korsunov 3, Vinogradov 5, Rjabov 8, Jonov 5 (1). Csere: Nyikulin (kapus), Kovaljov 3, Urbonas 3. Vezetőedző: Oleg Kulesov.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: -/-, ill. 2/1.

Férfi kézilabda BL, B csoport 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Kiel 10 7 2 1 314 282 32 16
2. TELEKOM VESZPRÉM 10 7 0 3 333 288 45 14
3. Kielce 10 5 2 3 302 283 19 12
4. Montpellier 10 5 1 4 277 274 3 11
5. Porto 10 4 2 4 286 295 -9 10
6. Vardar Szkopje 10 4 1 5 286 321 -35 9
7. Zaporizzsja 10 1 2 7 297 323 -26 4
8. Meskov Breszt 10 2 0 8 274 303 -29 4
Utolsó módosítás: 2019. december 1. 19:01
Férfi kézilabda NB I, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. SZEGED 14 13 0 1 512 343 169 26
2. Telekom Veszprém 13 13 0 0 467 324 143 26
3. Tatabánya 13 9 0 4 371 331 40 18
4. FTC 13 8 0 5 364 361 3 16
5. Gyöngyös 13 7 1 5 388 363 25 15
6. Balatonfüred 13 7 1 5 367 359 8 15
7. Csurgó 13 7 1 5 322 328 -6 15
8. Komló 13 6 2 5 343 345 -2 14
9. Eger 13 5 1 7 352 396 -44 11
10. Dabas 14 4 1 9 350 409 -59 9
11. Mezőkövesd 13 2 4 7 314 375 -61 8
12. Budakalász 13 2 1 10 329 373 -44 5
13. Orosháza 13 2 1 10 324 381 -57 5
14. Vác 13 0 1 12 299 414 -115 1
Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:33
Férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Telekom Veszprém 10 8 0 2 306 265 41 24
2. PPD Zagreb 10 7 0 3 289 259 30 21
3. Meskov Breszt 10 6 0 4 307 279 28 18
4. Eurofarm 10 4 0 6 279 275 4 12
5. Metaloplasztika 10 4 0 6 272 302 -30 12
6. Szpartak Moszkva 10 1 0 9 254 327 -73 3
Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Veszprémi KKFT 11 9 1 1 309 235 74 19
2. Tata 11 8 0 3 301 267 34 16
3. Balatonfüred U21 11 8 0 3 302 284 18 16
4. ETO-SZESE 11 7 0 4 293 291 2 14
5. Budai Farkasok 11 7 0 4 287 291 -4 14
6. PLER-Budapest 11 6 1 4 283 259 24 13
7. Telekom Veszprém U21 11 6 1 4 299 282 17 13
8. NEKA 11 4 1 6 273 268 5 9
9. PVSE 11 3 1 7 284 303 -19 7
10. Szigetszentmiklós 11 3 0 8 268 317 -49 6
11. PEAC 11 1 1 9 299 350 -51 3
12. Rév TSC 11 1 0 10 265 316 -51 2
Utolsó módosítás: 2019. december 16. 10:19
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 26. 2020. május 9. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Komló
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 25. 2020. május 3. 18:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 24. 2020. április 25. 18:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FTC
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 23. 2020. április 11. 18:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Szeged Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 22. 2020. március 31. 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 21. 2020. március 24. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 20. 2020. március 17. 18:00 Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok Gyöngyös Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 15. 2020. március 10. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 18. 2020. március 4. 18:00 Balatonfüred, Városi Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 14. 2020. február 29. 17:30 Ukrajna, Zaporizzsja Zaporizzsja Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 19. 2020. február 25. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 13. 2020. február 23. 17:00 Veszprém,. Veszprém Aréna Telekom Veszprém Montpellier
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 13. 2020. február 22. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 Veszprémi KKFT
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 16. 2020. február 18. 18:00 Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok Mezőkövesd Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 12. 2020. február 15. 18:00 Tata, Güntner Aréna Tata Telekom Veszprém U21
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 17. 2020. február 15. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Orosháza
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 12. 2020. február 12. 19:00 Németország, Kiel Kiel Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 11. 2020. február 8. 16:00 Portugália, Porto Porto Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda Magyar Kupa, 2019/2020 5. 2020. február 3. 19:00 Földi Imre Sportcsarnok, Tatabánya Grundfos Tatabánya KC Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 14. 2020. január 31. 18:30 Vác, Városi Sportcsarnok Vác Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 8. 2019. december 14. 20:45 Horvátország, Zágráb Zagreb Telekom Veszprém 23-26
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 13. 19:00 Szerbia, Sabac Metaloplastika Telekom Veszprém 30-26
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 9. 2019. december 11. 17:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Eurofarm 35-24
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 3. 2019. december 9. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mezőkövesd 37-26
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 11. 2019. december 8. 16:00 Balatonboglár, NEKA Csarnok NEKA Telekom Veszprém U21 23-24
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 12. 2019. december 7. 19:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 29-28
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 17:00 Észak-Macedónia, Szkopje Vardar Szkopje Telekom Veszprém 29-38
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 17:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 Balatonfüred U21 28-31
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 11. 2019. november 26. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 30-35
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 9. 2019. november 23. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kielce 28-24
kézilabda férfi kosárlabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 9. 2019. november 23. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 PEAC 32-29
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 5. 2019. november 19. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Metaloplastika 36-29
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 8. 2019. november 16. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Meskov Breszt 31-25
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 16. 11:00 Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok ETO-SZESE Telekom Veszprém U21 27-31
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 13. 2019. november 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém 21-24
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 7. 2019. november 9. 17:30 Fehéroroszország, Breszt Meskov Breszt Telekom Veszprém 30-37
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Telekom Veszprém U21 PLER-Budapest 20-22
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 10. 2019. november 5. 20:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 36-20
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 6. 2019. november 2. 15:00 Lengyelország, Kielce PGE Vive Kielce Telekom Veszprém 34-33
Kézilabda Férfi kézilabda BL 5. 2019. október 19. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vardar Szkopje 39-30
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. 2019. október 18. 20:30 Elektromos csarnok Budapest Népfürdő út 18-20. Rév TSC Telekom Veszprém U21 22-35
Kézilabda Férfi kézilabda NB I 7. 2019. október 15. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 34-27
Kézilabda Férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 15:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FC Porto Sofarma 38-28
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 12. 11:00 Veszprém, DEVM Sportcsanok Telekom Veszprém U21 Szigetszentmiklós 29-25
Zatkalik Dávid

További cikkek

Norvégia nyerte a bronzérmet
Norvégia nyerte a bronzérmet
Norvégia válogatottja nyerte a bronzérmet az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 28-20-ra legyőzte Szlovénia csapatát a Stockholmban rendezett szombati helyosztón.
Férfik kézilabda Eb: Németország végzett az ötödik helyen
Férfik kézilabda Eb: Németország végzett az ötödik helyen
Németország válogatottja lett az ötödik a norvég-svéd-osztrák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 29-27-re legyőzte Portugália legjobbjait a Stockholmban rendezett szombati helyosztón.
Az FTC tíz góllal legyőzte a CSM Bucuresti csapatát
Az FTC tíz góllal legyőzte a CSM Bucuresti csapatát
A Ferencváros 33-23-ra legyőzte a román CSM Bucuresti csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában, szombaton Érden.
Férfi kézilabda-vb: a magyar válogatottnak nem kell játszania áprilisban
Férfi kézilabda-vb: a magyar válogatottnak nem kell játszania áprilisban
A magyar férfi kézilabda-válogatottnak nem kell részt vennie a jövő évi egyiptomi világbajnokság selejtezőjének következő, áprilisi szakaszában.
Női kézilabda Eb-t rendez Magyarország 2024-ben
Női kézilabda Eb-t rendez Magyarország 2024-ben
Magyarország, Ausztria és Svájc rendezheti a 2024-es női kézilabda Európa-bajnokságot a kontinentális szövetség (EHF) Stockholmban meghozott szombati döntése értelmében.
2020. január 26. // Vanda névnap