2019. december 6. // Miklós névnap

Hazai pályán is felülmúlta a Bresztet a Veszprém a BL-ben

Félidei döntetlen után hatgólos győzelmet aratott a veszprémi kézilabdacsapat a fehérorosz Meskov Breszt vendéglátójaként a Bajnokok Ligája szombati csoportmeccsén.

A múlt szombaton idegenben hét góllal legyőzött Meskov Breszt (30-37) vendéglátójaként kezdte a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második felét a Veszprém. A B-jelű nyolcas negyedik helyén álló Telekom keretéből továbbra is hiányzott az edzéseken már résztvevő Pawel Paczkowski, illetve Lékai Máté és Kentin Mahé. Szintén csak a lelátóról figyelte a társakat Sterbik Árpád, az előző két BL-összecsapást kihagyó Andreas Nilsson viszont visszatérhetett a pályára.

A találkozó előtt a nyolcvanegy éves korában elhunyt dr. Igaz Endrére emlékeztek a megjelentek. A Veszprém Megyei Állami Építőipari Vállalat (VÁÉV) egykori vezérigazgatójára neve összeforrt a sporttal, 1977-ben ő mondta ki, hogy nem a sokak által javasolt labdarúgást, hanem a kézilabdát támogatja az általa vezetett cég.

A múlt heti találkozón nyolcat vágó Nenadics jegyezte az első gólt, majd Strlek duplázta meg az előnyt. Tönnesen kisbüntetését kihasználva Djukics avatta fel honfitársát, Cuparát. Nenadics gyönyörű cselsorozat végén mattolta az exveszprémi Pesicet, aki Strlek ziccerét már megfogta. A másik egykori bakonyi, Accambray is letette névjegyét egy sikeres átlövéssel. Marguc hetese és Strlek pörgetése nyomán is a hálóban kötött ki a játékszer, a 7. percben már 5-2 állt az eredményjelzőn.

Accambray és Marguc pengeváltása után kétszer is betaláltak a vendégek, akik az egálért is támadhattak, ám a rivális Blagotinsek kisbüntetését sem tudta gólra váltani. Nilsson viszont nem hibázott a túloldalon (13. perc: 7-5). Accambray előbb góllal, majd egy kétperces kiskiállítással hívta fel magára a figyelmet. Szívósan küzdöttek a vendégek, akik továbbra is fejtörést okoztak a hazai hátsó alakzatnak. Lauge gólja után Cupara két ziccert is megfogott, Sumak és Obranovic révén aztán mégis egyenlített a Meskov (18. perc: 8-8).

A Veszprém ismét ellépett kettővel, sőt, Jahia duplájának köszönhetően hattal a szünet előtt már három volt a különbség (24. perc: 13-10). Támadásban is megtorpant a Davis-csapat, sorozatban Skurinszkij, Malus és Szelvaszjuk is betalált, noha Cupara nagyszerű teljesítményt nyújtott a kapuban. Borozan ötperces gólcsendet tört meg, de Valjupov egyenlíteni tudott a pihenő előtt (14-14).

A csereként beállt Gajic rögtön az első lehetőségét gólra váltotta, majd Tönnesen is feliratkozott a gólszerzők közé. Accambray már négynél, Lauge pedig háromnál járt. Marguc újabb büntetőjével és Lauge gyorsindítás góljával először nőtt négyre a különbség (38. perc: 19-15).

Időt kért és kapust cserélt a Breszt spanyol mestere, Raul Alonso, de ez sem segített az övéin. Cupara újabb fantasztikus védést mutatott be Djukics lövését követően, s Mackovsek beállásával a hazai védelem is megszilárdulni látszott. Strlek és Gajic főszereplésével hatra hizlalta fórját a magyar bajnok (44. perc: 24-18).

Elég volt néhány veszprémi hiba támadásban, s egy-egy Mackevics-védés, Szelvaszjuk révén négyre zárkózott a rivális (49. perc: 25-21). Nenadics és Strlek aztán pillanatok alatt visszaállította a hatgólos differenciát, amivel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó kimenetele. Hattal a lefújás előtt Gajic hétre növelte a fórt, amiből kettőt faragtak a beloruszok (55. perc: 29-24). Borozan bombája után Székely is lehetőséget kapott egy hetes erejéig, de Djukics túljárt az eszén. A 31-25-ös végeredményt pedig Gajic állította be, a Veszprém tehát oda-vissza felülmúlta a Meskovot.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 8. forduló:
Telekom Veszprém–Meskov Breszt 31-25 (14-14)
Veszprém Aréna, 5086 néző. Vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok).
Veszprém: CUPARA – Marguc 3 (2), Tönnesen 3, BLAGOTINSEK, Terzic, Lauge 4, STRLEK 5. Csere: Székely (kapus), NENADICS 5 (1), Jahia 2, Nilsson 1, Borozan 3, Moraes, Gajic 5, MACKOVSEK. Vezetőedző: David Davis.
Breszt: Pesic – Djukics 3 (2), Panic 1, Sumak 3, Obranovic 1, ACCAMBRAY 5, Razgor. Csere: Mackevics (kapus), OBRADOVICS 3, Skurinszkij 2, Vajlupov 2, Malus 2, Szelvaszjuk 3, Jurinok, Kulak. Vezetőedző: Raul Alonso.

Így látták a főszereplők

David Davis: – Örülök a védelmünk jó teljesítményének, erre fókuszáltunk a héten. A félidei egál után forgatni tudtam a csapatomat, mégsem tört meg a lendületünk. A győzelmünk kulcsa tehát a kispadunk hossza volt.

Borut Mackovsek: – Jól működött a védekezésünk, ennek köszönhetően pedig számos könnyű gólt szereztünk. Napról napra fejlődik a csapatunk, s most ez a legfontosabb. Remekül harcolt a Breszt, s mi is hatvan percen keresztül magas szinten küzdöttünk.

Raul Alonso: – A múltheti találkozó után nagyon fontos volt számunkra, hogy rendezzük a védekezésünket. Nagy nyomás volt rajtunk, de az első félidőben kiváló teljesítményt nyújtottunk. A másodikat azonban borzalmasan kezdtük: labdákat vesztettünk, s összesen tizenkét technikai hibát vétettünk. A Veszprém pedig minden hibánkat megbüntette, s teljesen megérdemelten nyert.

William Accambray: – Nagy örömmel érkeztem Veszprémbe, szeretem a csapatot, a fiúkat és a szurkolókat is. Jól játszottunk az első félidőben, de aztán nem tudtuk tartani azt a szintet, ami a Veszprém elleni pontszerzéshez kellett volna.

Utolsó módosítás: 2019. november 28. 15:32
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 8. 2019. december 14. 20:45 Horvátország, Zágráb Zagreb Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 13. 19:00 Szerbia, Sabac Metaloplasztika Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 9. 2019. december 11. 17:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Rabotnik
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 3. 2019. december 9. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mezőkövesd
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 12. holnap 19:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 17:00 Észak-Macedónia, Szkopje Vardar Szkopje Telekom Veszprém 29-38
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 11. 2019. november 26. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 30-35
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 9. 2019. november 23. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kielce 28-24
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 5. 2019. november 19. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Metaloplastika 36-29
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 8. 2019. november 16. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Meskov Breszt 31-25
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 13. 2019. november 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém 21-24
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 7. 2019. november 9. 17:30 Fehéroroszország, Breszt Meskov Breszt Telekom Veszprém 30-37
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 10. 2019. november 5. 20:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 36-20
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 6. 2019. november 2. 15:00 Lengyelország, Kielce PGE Vive Kielce Telekom Veszprém 34-33
Kézilabda Férfi kézilabda BL 5. 2019. október 19. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vardar Szkopje 39-30
Kézilabda Férfi kézilabda NB I 7. 2019. október 15. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 34-27
Kézilabda Férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 15:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FC Porto Sofarma 38-28