2019. december 9. // Natália névnap

Szkopjéban is kilenccel verte a BL-címvédőt a Veszprém

A tizenegy gólos Petar Nenadics vezetésével fölényes győzelmet aratott a Vardar vendégeként a Telekom Veszprém a Bajnokok Ligája vasárnapi meccsén. David Davis legénysége sorozatban negyedszer nyert a legrangosabb sorozatban, így csoportjában a második helyen zárja az évet.

A címvédő, a B csoport hatodik helyén álló Vardar Szkopje vendégeként zárta a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2019-es küzdelmeit vasárnap kora este a Veszprém, amely zsinórban a negyedik győzelmére és második pozíciójának megszilárdítására készült az elitsorozatban.

A Telekom keretéből az egyaránt maródi Lékai Máté és Kantin Mahé mellett Székely Márton és Pawel Paczkowski is kimaradt. A mieink által hazai környezetben kilenc góllal legyőzött, saját pályáján azonban mindig mindenki ellen veszélyes északmacedón gárdából pedig Christian Dissinger hiányzott sérülés miatt. Ott volt ugyan a nevezettek között Dainis Kristopans, ám a lett óriás végül – szintén egészségi okok miatt – nem lépett pályára.

Fülsüketítő füttyszó mellett vezette első támadását a Jane Sandanszki sportcsarnokban az előző kiírás ezüstérmese, ám Nenadicsot ez cseppet sem zavarta a gólszerzésben. Az első hazai gólt Atman jegyezte, majd a 31. születésnapját ünneplő Strlek találata után ismét egyenlített az orosz légiós (2-2). Pillanatnyi fejtörést sem okozott a Vardar nyitott védekezése a Veszprémnek, amely Nenadics vezetésével nagyszerű támadóformát mutatott. A szerkezeti problémákkal küszködő, több poszton is kényszermegoldást alkalmazó északmacedónok hét a hat elleni játékkal és időkéréssel is próbálkoztak, de hiába, sorozatban hétszer is kapituláltak (10. perc: 2-9).

Nenadics tizenegy gólt zúdított a címvédő hálójába - Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.huNenadics tizenegy gólt zúdított a címvédő hálójába - Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.hu

Siskarjov nyolcperces gólcsendet tört meg szép cunderével, amire ismét Nenadics felelt. Támadásban magára talált a Vardar, amely Atman és Skube révén a játékrész derekánál ötre zárkózott (7-12). Terzic már a második kiskiállítását gyűjtötte be, Strlek pedig azonnal piros lapot kapott a Siskarjovval szembeni szabálytalanságáért. A szenzációsan kézilabdázó Nenadics azonban kettős emberhátrányban is megvillant. Aztán a szlovén Sikosek Pelko, majd Gyibirov találatára is válaszolt a szerb játékmester, aki húsz minutum alatt már nyolc akciógólnál járt (10-16).

Sikosek Pelko és Atman főszereplésével ismét visszajött mínusz ötre, sőt, a négygólos különbségért is támadhatott a vendéglátó, de nem tudott élni a lehetőséggel (26. perc: 13-18). Ekkor a hazai publikum ellenszenvét is „élvező” Borozan is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Skube villanása után a másik exszkopjei, Moraes is a hálóba juttatta a játékszert. Cupic a kapufára lőtte a megítélt hétméterest, aztán Jahia és Atman pengeváltása után a félidőt kilenc (!) akciógóllal záró Nenadics ívelt a saját térfeléről az üres hazai kapuba (15-22).

Siskarjov eredményes húzásával vette kezdetét a második felvonás, a túloldalon pedig a csereként beállt Gogov kapus mutatott be egy szép védést. A játékrész elején tartani is tudta a lépést ellenfelével a Koksarov-csapat, Gyibirov hetesével a 35. percben 18-24 állt az eredményjelzőn. Mielőtt vérszemet kaphattak volna, Nenadics és Jahia is eleresztett egy-egy bombát, majd hosszú szünet után Cupara is bemutatott két védést. A meccs kétharmadánál Manaszkov is feliratkozott a gólszerzők közé, 20-28-nál harmadszor is időt kért Koksarov mester.

Az örömbe azonban üröm is vegyült: Tönnesen ugyanis a vádliját fájlalva kiszállt a harcból. Egyértelműen a pozitívumok közé kell írni ugyanakkor Mackovsek teljesítményét, aki az elmúlt időszakban mutatott remek védő munkája mellett ezúttal támadásban is remekelt. A 48. percben a szlovén balátlövő növelte először tízre a differenciát (23-33). A lényegi kérdések tehát már régen eldőltek, amikor a végjátékhoz érkeztek a felek. A küzdelemből kiválóan vizsgázó, de játékban visszafogottan teljesítő Vardar végül megúszta kilencen belül (29-38).

A címvédőt oda-vissza legyőző Davis-csapat így tíz mérkőzés után – hét győzelemmel és három vereséggel – a második helyen zárta a 2019-es csoportküzdelmeket. Folytatás február 8-án Portóban.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 10. forduló:
Vardar Szkopje–Telekom Veszprém 29-38 (15-22)
Szkopje, 6000 néző. Vezette: Kirkholm Madsen, Mortensen (dánok).
Vardar: Gedbane – Cupic 4 (1), Siskarjov 3, Gyibirov 3 (1), Kalaras 4, Atman 7, Skube 3. Csere: Kizik, Gogov (kapusok), Sztoilov 1, Sikosek Pelko 3, Gorbok, Gorpisin, Dimitrovszki 1 (1). Vezetőedző: Eduard Koksarov.
Veszprém: Cupara – Marguc, Tönnesen 2, Nenadics 11, Blagotinsek 2, Lauge 4, Strlek 2. Csere: Terzic, Mackovsek 5, Nilsson, Moraes 4, Manaszkov 1, Borozan 1, Jahia 2, Gajic 4 (3). Vezetőedző: David Davis.

Utolsó módosítás: 2019. november 28. 15:32
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 8. 2019. december 14. 20:45 Horvátország, Zágráb Zagreb Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 13. 19:00 Szerbia, Sabac Metaloplasztika Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 9. 2019. december 11. 17:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Rabotnik
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 3. ma 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mezőkövesd
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 12. 2019. december 7. 19:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 29-28
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 17:00 Észak-Macedónia, Szkopje Vardar Szkopje Telekom Veszprém 29-38
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 11. 2019. november 26. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 30-35
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 9. 2019. november 23. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kielce 28-24
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 5. 2019. november 19. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Metaloplastika 36-29
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 8. 2019. november 16. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Meskov Breszt 31-25
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 13. 2019. november 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém 21-24
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 7. 2019. november 9. 17:30 Fehéroroszország, Breszt Meskov Breszt Telekom Veszprém 30-37
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 10. 2019. november 5. 20:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 36-20
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 6. 2019. november 2. 15:00 Lengyelország, Kielce PGE Vive Kielce Telekom Veszprém 34-33
Kézilabda Férfi kézilabda BL 5. 2019. október 19. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vardar Szkopje 39-30
Kézilabda Férfi kézilabda NB I 7. 2019. október 15. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 34-27
Kézilabda Férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 15:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FC Porto Sofarma 38-28