A polgármester és a 17 önkormányzati képviselő idén utoljára ült össze, hogy a város életében éppen aktuális kérdésekről döntsenek.
Az Európa Kulturális Fővárosa programot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. vezérigazgatójának, Mészáros Zoltánnak év végén lejáró a megbízását határozatlan időre meghosszabbították. Szintén az EKF-céggel kapcsolatos hír, hogy az igazgatósági tagságáról képviselővé választása után összeférhetetlenség miatt lemondott Csik Richárd helyére dr. Navracsics Tibort választották meg 2024 végéig.
Változnak a hivatali időn kívüli házasságkötés és bejegyzett élettársi kapcsolat létesítésének költségei január közepétől. Ha nem a hivatali helyiségekben rendezik meg a szertartást, az nettó 70 ezer forintjába kerül a párnak, míg a Városháza Kossuth-termének díja 40 ezer forint. Szülőköszöntő virágcsokrot háromezer, gyertyagyújtást és köszöntőitalt 1800-1800 forintért igényelhetnek a házasulandók.
Több önkormányzati tulajdonú cég felügyelő bizottságába is választottak tagokat, de néhány esetben vezetőkről is döntöttek. A „VKSZ” Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. vezérigazgatójának újabb öt évre, 2024 végéig dr. Temesvári Balázst választották meg. A „VESZOL" Veszprémi Közösségi Lakásügynökség Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatójának Lendvai-Frikkel Attilát választották meg öt évre, 2024 végéig.
A kulturális életet befolyásoló napirendi pontokat is tárgyaltak a képviselők. A város kiemelt művészeti együttesei közé emelték a Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekart. A kiemelt együttesek névsorában szerepel még a Mendelssohn Kamarazenekar, Veszprém Táncegyüttes, Veszprém Város Vegyeskara, a Liszt Ferenc Kórustársaság és a Gizella Nőikar. Egy másik előterjesztésben egy várostörténeti monográfia összeállítását kezdeményezte az önkormányzat, ennek megvalósítására egy 11 tagú munkacsoportot hoztak létre a várostörténettel is foglalkozó, történeti forrásokkal rendelkező intézmények (mint például a megyei könyvtár, a múzeum, a levéltár, stb.) bevonásával.
B-tervre kellett váltani a várlift ügyében. A vár díszkivilágítását és a várliftet is magában foglaló projektre másfél milliárd forintot nyert pályázaton konzorciumi partnereivel együtt az önkormányzat. Az eredeti elképzelés szerint a liftet a várhegybe fúrva alakították volna ki, azonban az előzetes vizsgálatok és feltárások során kiderült, hogy a megvalósítás magas kockázattal és az előre tervezettnél jóval nagyobb költségráfordítással járt volna. A B-terv szerint tehát egy az épített környezethez illeszkedő toronyszerű megoldást valósítanak meg a Deák Ferenc utcában.
Új működési modellre áll át a V-Busz: a közlekedési társaság működésének első évében bérelte a buszokat. Ezeket a jelenleg is Veszprémben közlekedő járműveket most megvásárolná a cég 436,4 millió forint értékben, amivel az egyszeri ráfordítás után a későbbiekben megspórolható lenne a bérleti díj.