2021. szeptember 25.
//
Eufrozina névnap

Ötödik hely a görög fővárosban

2020. január 23. 14:33
A görög fővárosban, Athénban január 16. és 19. között rendezett pool-biliárd tornán városunk ifjú tehetsége, Szolnoki Olivér az előkelő ötödik helyen végzett.

Ezúttal Görögország fővárosában, Athénban készült számot adni tudásáról a fiatal profi veszprémi biliárdos, Szolnoki Olivér. 

A január 16. és 19. között rendezett pool-biliárd megmérettetést remekül kezdte Szolnoki: előbb egy hazai ellenfelet 9:0-ra, utóbb pedig egy bolgár riválist 9:3 arányban múlt felül.

Ötödik helyen végzett Szolnoki Olivér a görög fővárosbanÖtödik helyen végzett Szolnoki Olivér a görög fővárosban

Igaz, a legjobb 32 közé jutásért görög ellenfele rendesen megizzasztotta, de Olivér 2:6-os hátrányból felállt, s nyert végül 9:8-ra. Aki az egyenes kieséses szakaszban egymást követve aratott két könnyed sikert: Vaggelisz Gkremoszt ellen 9:5 arányban nyert, Panagiotisz Mitrovgeniszt pedig 9:1-re győzte le.

Később, a negyeddöntőben bár jól kezdett, a szerencse ezúttal sajnos nem pártolt mellé. Nikosz Ekonomopoulosz közel hibátlan, koncentrált összecsapást produkált ellene, így Szolnoki Olivér 9:4-re alulmaradt, s elért eredményével végül az ötödik helyen végzett.

Simon Dani

További cikkek

Szolnoki Olivér bizonyította: a világ egyik legjobbja
Szolnoki Olivér bizonyította: a világ egyik legjobbja
Júliusban három nemzetközi megmérettetésen is asztalhoz állt Szolnoki Olivér. A fiatal veszprémi biliárdos Szlovákiában, Erdélyben és Szerbiában is bajnok lett.
Világbajnoki bronzérmes lett Szolnoki Olivér veszprémi biliárdos
Világbajnoki bronzérmes lett Szolnoki Olivér veszprémi biliárdos
A huszonnégy éves veszprémi tehetség június elején a London szomszédságában rendezett felnőtt biliárd-világbajnokságon harmadik helyen végzett. Szolnoki még a nyár folyamán Szlovákiában, Romániában, Szerbiában és Szlovéniában is asztalhoz áll majd.
Nemzetközi győzelemmel tért vissza
Nemzetközi győzelemmel tért vissza
A veszprémi tehetség, Szolnoki Olivér izgalmas finálé után nyerte meg a Csehországban július 18. és 19. között rendezett Best of East Pardubice Opent.
Biliárdtippek egy profitól, ha a szórakozóhelyek újranyitnak – VIDEO
Biliárdtippek egy profitól, ha a szórakozóhelyek újranyitnak – VIDEO
A sportág legfontosabb tudnivalóiról egy igazi szaktekintélyt, az ország egyik legjobb biliárdosát, a veszprémi Szolnoki Olivért kérdeztük.
Szolnoki Olivér képviselte volna hazánkat Las Vegasban – a koronavírus-járvány miatt nem utazhat
Szolnoki Olivér képviselte volna hazánkat Las Vegasban – a koronavírus-járvány miatt nem utazhat
Miután a svájci fővárosban, Bernben rendezett kvalifikációs versenyen parádés diadalokat aratott riválisai felett városunk ifjú biliárdos tehetsége, Szolnoki Olivér kivívta a jogot, hogy hazánkat is képviselje április elején, a Nevada állambeli Las Vegasban rendezendő US Open pool-biliárd megmérettetésen. A koronavírus-járvány miatt jelenleg azonban beutazási tilalom van az Amerikai Egyesült Államokba, így a fiatal veszprémi lemondani kényszerül élete eddigi egyik legnagyobb lehetőségéről.