2020. december 5.
//
Vilma névnap

Ötödik hely a görög fővárosban

2020. január 23. 13:33
A görög fővárosban, Athénban január 16. és 19. között rendezett pool-biliárd tornán városunk ifjú tehetsége, Szolnoki Olivér az előkelő ötödik helyen végzett.

Ezúttal Görögország fővárosában, Athénban készült számot adni tudásáról a fiatal profi veszprémi biliárdos, Szolnoki Olivér. 

A január 16. és 19. között rendezett pool-biliárd megmérettetést remekül kezdte Szolnoki: előbb egy hazai ellenfelet 9:0-ra, utóbb pedig egy bolgár riválist 9:3 arányban múlt felül.

Ötödik helyen végzett Szolnoki Olivér a görög fővárosbanÖtödik helyen végzett Szolnoki Olivér a görög fővárosban

Igaz, a legjobb 32 közé jutásért görög ellenfele rendesen megizzasztotta, de Olivér 2:6-os hátrányból felállt, s nyert végül 9:8-ra. Aki az egyenes kieséses szakaszban egymást követve aratott két könnyed sikert: Vaggelisz Gkremoszt ellen 9:5 arányban nyert, Panagiotisz Mitrovgeniszt pedig 9:1-re győzte le.

Később, a negyeddöntőben bár jól kezdett, a szerencse ezúttal sajnos nem pártolt mellé. Nikosz Ekonomopoulosz közel hibátlan, koncentrált összecsapást produkált ellene, így Szolnoki Olivér 9:4-re alulmaradt, s elért eredményével végül az ötödik helyen végzett.

Simon Dani

További cikkek

Nemzetközi győzelemmel tért vissza
Nemzetközi győzelemmel tért vissza
A veszprémi tehetség, Szolnoki Olivér izgalmas finálé után nyerte meg a Csehországban július 18. és 19. között rendezett Best of East Pardubice Opent.
Biliárdtippek egy profitól, ha a szórakozóhelyek újranyitnak – VIDEO
Biliárdtippek egy profitól, ha a szórakozóhelyek újranyitnak – VIDEO
A sportág legfontosabb tudnivalóiról egy igazi szaktekintélyt, az ország egyik legjobb biliárdosát, a veszprémi Szolnoki Olivért kérdeztük.
Szolnoki Olivér képviselte volna hazánkat Las Vegasban – a koronavírus-járvány miatt nem utazhat
Szolnoki Olivér képviselte volna hazánkat Las Vegasban – a koronavírus-járvány miatt nem utazhat
Miután a svájci fővárosban, Bernben rendezett kvalifikációs versenyen parádés diadalokat aratott riválisai felett városunk ifjú biliárdos tehetsége, Szolnoki Olivér kivívta a jogot, hogy hazánkat is képviselje április elején, a Nevada állambeli Las Vegasban rendezendő US Open pool-biliárd megmérettetésen. A koronavírus-járvány miatt jelenleg azonban beutazási tilalom van az Amerikai Egyesült Államokba, így a fiatal veszprémi lemondani kényszerül élete eddigi egyik legnagyobb lehetőségéről.
Parádés győzelemmel kezdte az évet Szolnoki Olivér
Parádés győzelemmel kezdte az évet Szolnoki Olivér
Városunk tehetsége, Szolnoki Olivér végletekig kiélezett küzdelem után diadalt aratott az oszták Wolfsbergerben január 4. és 5. között rendezett X-mas Open biliárd megmérettetésen.
Továbbra is Európa legjobbjai közt
Továbbra is Európa legjobbjai közt
A november 7. és 9. között Törökországban rendezett Euro Tour Antalya Open biliárd megmérettetésen újabb 9. helyezéssel biztosította be helyét városunk tehetsége, Szolnoki Olivér az európai ranglista legjobb tizenhat játékosa között.