A legjobb férfi mellékszereplő díját Brad Pitt (Volt egyszer egy Hollywood) kapta, a nők között ugyanebben a kategóriában Laura Dern (Házassági történet) vehetett át aranyszobrot.
Díjazták a forgatókönyveket is: a legjobb eredeti forgatókönyvért a dél-koreai Élősködők írói: Bong Dzsun Ho és Han Dzsin Von, a legjobb feldolgozásért pedig a Jo Jo Nyuszit jegyző Taika Waititi kapták az elismerést.
A legjobb operatőrnek az 1917-et fényképező Roger Deakinst választották.
A legjobb főszereplő kategóriában a férfiak közül Joaquin Phoenix (Joker), a nők között pedig Renée Zellweger (Judy) diadalmaskodott.
Tarolt a dél-koreai Élősködők: a már említett legjobb eredeti forgatókönyv díja mellett ezt az alkotást választották a legjobb nemzetközi produkciónak, Bong Dzsun Ho vehette át a legjobb rendezőnek járó elismerést, és a legrangosabb kategóriát, a legjobb film díját is bezsebelték.
Az Élősködők számos jelentős elismerést kapott a díjszezonban, elnyerte az Arany Pálmát, a Golden Globe-ot és a Bafta-díjat is, és mindennek megkoronázásaként sikerült beírnia magát az Oscar-díjak történetébe is azzal, hogy dél-koreai filmként elvitte a legjobb film és egyúttal a legjobb nemzetközi film díját is. Az Élősködők című családi szatíra két család, egy szegény és egy gazdag família életén keresztül mutatja be a társadalmi szakadék okozta problémákat Bong Dzsun Ho egyedi humorával és feszültségteremtő erejével.
Ami a további kategóriákat illeti: a legjobb rajzfilm a Toy Story 4., a legjobb animációs rövidfilm a Hair Love. Hangkeverésért az 1917, hangvágásért Az aszfalt királyai nyert aranyszobrot. A legjobb filmzenéért Hildur Gudnadóttir izlandi zeneszerzőt jutalmazták (Joker). A legjobb betétdal a Love Me Again (Rocketman). A legjobb dokumentumfilm Az amerikai gyáregység, a legjobb rövid dokumentumfilm a Learning to Skateboard in a Warzone, a legjobb élőszereplős rövidfilm a The Neighbors' Window, a legjobb díszlet a Volt egyszer egy Hollywood, a legjobb jelmez a Kisasszonyok alkotóit dicséri.